Це трапилось 29 листопада. Про це повідомив адвокат третього президента Бека Басілая.

До теми Тримаюсь, – Саакашвілі у суді звернувся до українців

Сакашвілі забрали з зали суду одразу після виступу

Міхеіла Саакашвілі доправили у залу в Тбілісі. Під час засідання Бека Басілая заявив, що лікарі рекомендували перенести засідання через стан здоров'я політика. Зокрема адвокат заявив про "об'ємні та дискусійні" пропозиції.

Я сьогодні (мовиться про 29 листопада – 24 канал) не очікував, що стан здоров'я дасть можливість Міхеілу Саакашвілі брати участь у процесі стільки годин та виступити з такою промовою перед громадськістю. Сьогодні, якщо це не критично, ми повинні відтермінувати процес, а якщо це критично, ми можемо продовжувати, ми готові подавати клопотання,
– звернувся до колегії суддів Басілая.

Після перерви, колегія суддів вирішила продовжити засідання до 17 години.

До речі, під час засідання політик звернувся також до українців. Зокрема Саакашвілі заявив, що "не визнає прокуратуру та грузинське правосуддя", а також, що він там не для того, щоб "стати частиною написаної комедії".

"Я хочу проінформувати вас про те, що щодо мене використовували тортури й нелюдську поведінку, але я тримаюся і також навчився цього в Україні. Я дуже вам вдячний!" – сказав політик.

Коротко про затримання та стан Саакашвілі

  • Міхеіл Саакашвілі повернувся в Грузію наприкінці вересня. 1 жовтня його арештували. У цей же день він оголосив голодування.
  • Через це стан його здоров'я значно погіршився. У Саакашвілі розвинулось одне з найважчих ускладнень – судоми, викликані енцефалопатією Верніке. Це неврологічний розлад, що характеризується можливим ураженням головного мозку.
  • Припинити голодування політик погодився 20 листопада. Це трапилось після переведення до військового шпиталю в грузинському місті Горі. У цей день політик під наглядом лікарів почав вживати їжу.
  • 28 листопада лікарі діагностували у третього президента Грузії посттравматичний стресовий розлад.