На цьому в інтерв'ю сайту "24" наголосив лідер громадської ініціативи "Права справа" Дмитро Снєгирьов.

Це той момент, на якому наполягало і українське суспільство – неможливо домовлятися з тими територіями за наявності "Мотороли", "Гіві", Болотова, усіх тих одіозних командирів, на чиїх руках кров українських військовослужбовців. Враховуючи ці настрої – і наші, і західних партнерів, відповідні служби Російської Федерації зробили певні висновки. І ми бачимо їх у моменті ліквідації тих одіозних фігур, Зачистка лідерів бойовиків — це підготовка до діалогу за задумом Кремля,
— уточнив Снєгирьов.

За словами експерта, зараз російськими спецслужбами "ЛНР" фактично повністю "зачищена" – створені умови, щоб домовлятися. За задумом Кремля, є представники так званого "народу Донбасу" чи населення тих територій, які якимось чином не поділяли позицію офіційного Києва, але зараз вони готові на домовлятися на певних умовах – чи то федералізації, чи надання особливого статусу цим регіонам, чи двомовності. Загальна амністія також – і військова, і політична. Прийняття закону про деокупацію і відповідна децентралізація. Це буде свідчити, що ті території готові до так званого "політичного діалогу".

І це ще одна з причин, чому в українському суспільстві так активно просувається термін "децентралізація". Він не для Львова, Тернополя, Ужгорода чи Вінниці, — наголосив лідер "Правої справи", — а саме для Донецька і Луганська.

Це перерозподіл фінансових потоків і фактичне визнання того, що більшість грошей в якості сучасної данини будуть залишатися на тих територіях. Київ де-факто визнає, що контролювати ті території він не може, але готовий відкупитися від них законами про деокупацію, про рефінансування – як завгодно можна цей "ясир" назвати. Але йдеться фактично про відкуп, данину. Про момент невтручання, за умови відсутності військової ескалації конфлікту, Зачистка лідерів бойовиків — це підготовка до діалогу за задумом Кремля,
— переконаний Снєгирьов.

Більше про реінтеграцію Донбасу читайте у інтерв'ю: Снєгирьов: Чому я маю переживати за тих, хто віджав моє житло і ходить у моїй білизні?