Після загибелі президента Ірану виконувати його обов'язки буде Мохаммад Мохбер. Це перший віцепрезидент країни.

Дивіться також Авіакатастрофа з Раїсі: хто загинув разом з президентом Ірану

Буде екстрене засідання уряду

Відповідно до Конституції Ірану, протягом 50 днів мають відбутися позачергові президентські вибори.

Уряд країни проведе екстрене засідання і виступить із заявою з приводу загибелі президента. Внаслідок падіння вертольота загинули щонайменше вісім людей.

Раніше рятувальники, які прибули на місце катастрофи на північному заході Ірану через 10 годин після падіння вертольота, заявили, що там немає ознак життя.

Зрештою, турецький безпілотник Akinci вранці 20 травня виявив джерело тепла – це були уламки гелікоптера, на борту якого перебував президент Ірану Ібрагім Раїсі. Координати передали владі Ірану. Голова Іранського товариства Червоного Півмісяця заявив офіційно, що рятувальники знайшли вертоліт Раїсі.

Наслідки загибелі Раїсі

  • Як загибель президента вплине на країну, спрогнозували аналітики американського Інституту вивчення війни. Зауважили, що це матиме серйозні наслідки.
  • Аналітики переконані, що загибель президента може мати серйозні та довгострокові наслідки для Ірану. Зазначили, що Раїсі вважається одним з головних претендентів, разом із сином Хаменеї – Моджтабою Хаменеї, на наступника Хаменеї на посаді верховного лідера.
  • Аналітики вважають, що наступні кілька днів можуть змінити поточну та довгострокову динаміку режиму, включаючи наступність верховного лідера. Однак, смерть Раїсі врешті-решт не змінить нинішню траєкторію режиму до більш жорсткої та консервативної внутрішньої та більш агресивної регіональної політики.