Як загибель президента вплине на країну, спрогнозували аналітики американського Інституту вивчення війни. Зауважили, що це матиме серйозні наслідки.

Зверніть увагу Знайшли уламки вертольота за допомогою дрона: що відомо про авіакатастрофу з президентом Ірану

"Серйозні наслідки"

Аналітики переконані, що загибель президента може мати серйозні та довгострокові наслідки для Ірану. Зазначили, що Раїсі вважається одним з головних претендентів, разом із сином Хаменеї – Моджтабою Хаменеї, на наступника Хаменеї на посаді верховного лідера.

Наступні кілька днів можуть змінити поточну та довгострокову динаміку режиму, включаючи наступність верховного лідера. Однак, смерть Раїсі врешті-решт не змінить нинішню траєкторію режиму до більш жорсткої та консервативної внутрішньої та більш агресивної регіональної політики,
– підкреслили в ISW.

Згідно з Конституцією Ірану, перший віцепрезидент Мохаммад Мохбер тимчасово виконуватиме обов'язки Раїсі. Вибори для постійної заміни президента мають бути проведені упродовж 50 днів.

"Мохбер керував дуже потужною організацією "Виконання наказу Імама Хомейні", яку контролює Верховний лідер і яка, своєю чергою, має величезні економічні активи в Ірані. США запровадили санкції проти Мохбера та EIKO в січні 2021 року", – зазначили в Інституті вивчення війни.

Дивіться також Де розбився літак президента Ірану Ібрагіма Раїсі: показуємо місце авіатрощі на карті

Що відомо про загибель Ібрагіма Раїсі: останні новини

  • Офіційно загибель Ібрагіма Раїсі підтвердив віцепрезидент Ірану. Відомо, що також загинули глава МЗС та ще кілька іранських посадовців.
  • Після багатьох годин пошуків вертоліт знайшли у горах. Він повністю згорів.
  • Турецький безпілотник Akinci вранці 20 травня виявив джерело тепла. Це були уламки гелікоптера. Голова Іранського товариства Червоного Півмісяця підтвердив, що рятувальники знайшли вертоліт Раїсі.
  • Пошукова операція на місці авіакатастрофи завершена. Тіла загиблих знайшли.
  • Президент Європейської ради Шарль Мішель заявив, що європосадовці пильно стежать за новинами про "жорстку посадку" гелікоптера з топпосадовцями Ірану.
  • За даними ЗМІ, причиною авіакатастрофи стали "погані погодні умови". Орім того, уряд Ірану повідомив, що один з трьох гелікоптерів зазнав труднощів, тоді як інші два успішно приземлилися в Тебрізі.