Варто зазначити, що вертоліт з Раїсі потрапив в авіатрощу, летячи з Азербайджану. Де розташоване місце катастрофи з президентом Ірану – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Дивіться також В ISW сказали, які наслідки для Ірану матиме загибель Раїсі

Катастрофа відбулася на кордоні Ірану з Азербайджаном

За даними іранських журналістів, стало відомо, що Раїсі відвідав Азербайджан 19 травня вранці. Під час свого візиту він взяв участь в урочистому відкритті нової дамби разом з азербайджанським президентом Ільхамом Алієвим. Це вже третя дамба, побудована обома країнами на річці Арас.

В результаті трагічного інциденту вертоліт, на борту якого перебував Раїсі, розбився поблизу міста Джольфа під час польоту до Тебріза. Іранське державне телебачення описало інцидент як "жорстку посадку", в той час, як урядові джерела припустили, що аварія сталася під час польоту над гірською та лісистою місцевістю.

За даними ЗМІ, причиною авіакатастрофи стали погані погодні умови. Крім того, уряд Ірану повідомив, що один гелікоптер з колони з трьох зазнав труднощів, тоді як інші два успішно приземлилися в Тебрізі.

Уже вранці 20 травня стало відомо, що вертоліт Раїсі був виявлений за 30 кілометрів від села Тавіл, у провінції Східний Азербайджан в Ірані. За попередніми даними, гелікоптер впав на гору і спалахнув, повітряне судно було виявлене практично повністю згорілим.

Де розташоване село Тавіл, біля якого загинув президент Ірану Раїсі: дивіться на карті

Уламки вертольота знайшли завдяки турецькому безпілотнику. Ніхто з пасажирів екіпажу не вижив.

В Ірані підтвердили смерть Ібрагіма Раїсі

  • Напівофіційне інформаційне агентство уряду Ірану Mehr заявило вранці 20 травня, що президент Раїсі потрапив в авіакатастрофу та "прийняв мученицьку смерть", коли "виконував свій обов'язок перед народом Ірану". Іранські ЗМІ повідомили, що гелікоптер розбився в густому лісі в Східному Азербайджані, а всі пасажири екіпажу – загинули.
  • Менш ніж за годину віцепрезидент Ірану Мохсен Мансурі підтвердив повідомлення про загибель президента Раїсі та його делегації з 8 людей під час аварії вертольота. Також загинув і міністр закордонних справ Ірану – Хусейн Амір-Абдуллахіан.
  • Варто зазначити, що після загибелі Раїсі в Ірані через 50 днів мають обрати нового президента. Що загалом відомо про авіакатастрофу з президентом Ірану і наслідки для країни – читайте у матеріалі.