Про це в ефірі 24 каналу сказав ексміністр оборони Андрій Загороднюк. За його словами, невизначеність і відсутність чіткої вертикалі між міністерством, частиною уряду і головнокомандувачем породжує конфлікти.

До теми У Залужного висока репутація, – ексміністр оборони Загороднюк про нового головнокомандувача ЗСУ

"Суперечки були завжди. Навіть до війни. Однак їх не було настільки очевидних і публічних, як протягом останніх місяців. Для того, щоб розв'язати питання, інституційно потрібно внести зміни до закону про нацбезпеку", – зазначив Загороднюк.

Зміни до контролю над системами оборони

Ексміністр розповів, що в парламенті над змінами працює робоча група. Він сподівається, що є політичне розуміння ситуації.

"Конфліктна ситуація, яка була, дуже негативна для боєздатності. Сподіваюсь, що зі змінами все унормується. Робоча група має інституційно визначитися з законом про нацбезпеку. Всі інші кадрові питання – це виключно до президента", – розповів Загороднюк.

Він зазначив, що коли зміни ухвалять 2021 року, то система контролю над силами оборони, зокрема над ЗСУ, буде схожою як в країн Північноатлантичного договору. Це стане величезним кроком вперед, оскільки не можна покладати систему на особистості. Загороднюк наголосив, що система має бути інституційно спроможна керувати силами оборони, щоб був цивільний контроль від держави до сил оборони.

Загороднюк про ЗСУ та Міноборони: дивіться відео

Конфлікт ЗСУ та Міноборони: коротко

  • Прессекретар президента Сергій Никифоров повідомив, що Володимир Зеленський бачить не синергію між Міністерством оборони та ЗСУ, а конфлікти.
  • Саме тому президент звільнив з посади головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака.
  • Журналіст Юрій Бутусов розповів, що Руслан Хомчак та міністр оборони Андрій Таран можуть бути у настільки поганих стосунках, що навіть не вітаються, а між ними триває судова тяганина. Бутусов зазначив, що Хомчак начебто через суд відмовився виконувати накази Тарана.
  • Радник у Тристоронній контактній групі Олексій Арестович розповідав, що причиною суперечок став розподіл сфер управління міністра оборони й головнокомандувача ЗСУ. Вони буцімто перетинаються.