Поступ Збройних сил України в цій реформі очевидний також для закордонних партнерів Києва. Про це заявив в інтерв’ю "Радіо Свобода" міністр оборони Андрій Загороднюк.

Читайте також: Велика цифровізація відбудеться і в українському війську: як це буде

Коли наші партнери бачать, як швидко ми реформуємося, це наближає нас до альянсу,
– зазначив Загороднюк.

Тому реформи можуть завершитися значно швидше, ніж очікувалося. Наразі щодо цього йде робота в парламенті.

Загороднюк зазначив, що президент подав як невідкладний законопроєкт щодо зміни дати в законі про нацбезпеку й оборону. Перехід на структуру керівництва ЗСУ відповідно до стандартів НАТО змінить принцип керування ЗСУ.

"Це надзвичайно важлива історична подія для ЗСУ. Вона була запланована з 1 січня 2021 року. Ми пропонуємо – з 1 березня 2020 року, тому що вже готові переходити", – сказав міністр.

Водночас він відзначив повільні темпи виконання стратегії реформування Військово-морських сил. "Стратегія ВМС розроблялася ще з 2015 року. Її виконання було досить повільним. Зараз ми все це пришвидшуємо", – прокоментував урядовець.

Що таке J-структура?Типова структура штабів НАТО. Вона є обов’язковою для країн-учасників. Якщо держава бере участь в операціях НАТО, то її військові частини, які виділяються для участі в цій операції, повинні мати таку J-структуру. Це дозволяє ефективно взаємодіяти у процесі операцій і бойових дій. Кожна J за номером чітко знає, з якою J (партнера) їй взаємодіяти.