В інтерв'ю виданню "Гордон" Ілларіонов розповів також, що у Кремлі вловили нові настрої Заходу і навіть злякались.

10 травня 2015 року Крим повернувся до порядку денного, причому Меркель чітко дала це зрозуміти не де-небудь, а саме в Москві, у Кремлі, у присутності Володимира Путіна. До речі, кремлівські перекладачі вважали за краще не помітити фрази "злочинна анексія" і не переклали її на російську. Але всі присутні, включаючи журналістів світових агентств, це помітили і зафіксували,
— нагадав аналітик.

На думку Ілларіонова, Меркель сформулювала колективну позицію: "Відновлення відносин Заходу і Росії можливе тільки і виключно при відновленні кордону України, визнаного міжнародною спільнотою".

Читайте також: Погрозами війни Путін шантажує Захід, а не Україну, — Чалий

Експерт зауважив, що про зміну настроїв на Заході свідчать й інші фактори. Серед них — розмови щодо концентрації сил НАТО на прифронтових відносно Росії територіях і обговорення питань військових дій проти Росії.

На міжнародних конференціях і семінарах, що проходили в останні два місяці, почали обговорюватися питання ведення військових дій проти Росії. До цього про подібні речі говорили тільки за щільно зачиненими дверима. Захід справді радикально змінив свій підхід до російської агресії і проти України, і проти самого Заходу,
— додав Ілларіонов.

Він уточнив, що все це не означає початку широкомасштабної війни завтра, але у Заходу є сформульовані цільові установки щодо України.

"Ця мета наступна: відновлення статусу-кво, відновлення суверенітету України, повернення Криму і всіх окупованих територій під українську юрисдикцію. Деталей реалізації цієї цільової установки у нас немає. Але Захід прийняв рішення щодо її досягнення. Цього не було протягом 15 місяців з початку російської агресії проти України", — наголосив аналітик.

Читайте також: Путіну готують трибунал, від якого він не відкупиться, — російський політолог