Захоплення Росією моряків ВМС ЗСУ: "суд" у Криму заарештував перших українців

27 листопада 2018, 15:20
Читать новость на русском

Так званий "Київський районний суд" у окупованому Сімферополі заарештував на два місяці одного із затриманих Росією українських моряків у Азовському морі. Згодом з'явилася інформація про нові арешти. Зауважимо, що воїнів Військово-Морських Сил "судять" за російським законодавством.

Як пише російська інформаційна агенція ТАСС, мовиться про Володимира Варемеза, який проживає у Одеській області та народився у 1992 році. До слова, Варемез був членом екіпажу буксира "Яни Капу".

Читайте також: "За вами стоїть вся Україна": командувач ВМС Воронченко звернувся до захоплених у Азові моряків

За інформацією ресурсу, йому пред'явлено обвинувачення за статтею Кримінільного Кодексу РФ про "незаконне перетинання кордону, вчинене групою осіб за попередньою змовою або організованою групою, або з застосуванням насильства чи загрози його застосування".

До слова, своєї провини український моряк не визнав.

"Суд постановив, клопотання про взяття під варту підлягає задоволенню. Призначити запобіжний захід до 25 січня 2019 року", – зазначив суддя.

Згодом з’явилася інформація, про арешт ще одного українського моряка. Як пише видання "Крим. Реалії", "суд" заарештував ще й матроса катера "Нікополь" Сергія Цибізова та він також перебуватиме під вартою до 25 січня 2019 року.

Читайте також: Як "судитимуть" захоплених українських моряків: відомі деталі

За словами журналіста Антона Наумлюка, суддя Київського райсуду Сімферополя Віктор Можелянскій заарештував на два місяці ще й старшого матроса катера "Нікополь" Андрія Оприска.

Додамо, що 27 листопада у Сімферополі "суд" має обрати запобіжний захід 12 з 24 моряків (раніше українська сторона заявляла про 23 захоплених).

Нагадаємо, за версією української сторони, Росія після зухвалої атаки в Азовському морі на кораблі ВМС ЗСУ захопила 23 українських моряка. Наразі відомо імена 18 з них. Також у РФ переконують, що у результаті обстрілу вищезазначених суден нібито "зазнали легких поранень" троє українських військових. Водночас країна-агресор заявила, що усі постраждалі внаслідок нападу українські моряки отримали всю необхідну медичну допомогу.

Щоправда, під час засідання Радбезу ООН постійний представник України в організації Володимир Єльченко зазначив, що один із захоплених українських моряків перебуває у критичному стані. Згодом керівник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко додав, що загалом було троє поранених, і вони перебувають у лікарні. Щодо решти українських моряків, то, за його словами, їхня доля наразі є невідомою та зв’язку з ними немає.

Що сталося в Азовському морі та чому це отримало такий резонанс?25 листопада Росія вдалась до відвертої агресії в Азовському морі. Прикордонний корабель РФ протаранив рейдовий буксир українських військових. При цьому командування ВМС України наголошує, що два малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир ВМС ЗСУ переходили з порту Одеси до порту в Маріуполі планово та відповідно до міжнародних норм.

Росія не забарилася з реакцією. У Федеральній службі безпеки РФ заявили, що українські військові кораблі "неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ" і продовжили рух до Керченської протоки.

Попри це група кораблів ВМС України продовжила свій шлях до Маріуполя. Щоправда, вже під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських воїнів зазнали поранень. Також Росія захопила два українських судна.

Згодом у Кремлі такі кроки пояснили тим, що Україна здійснила провокацію – до прикладу, коли російська сторона, зокрема, вимагала негайно зупинитися, українські кораблі нібито жодним чином не реагували та здійснювали небезпечне маневрування. Також у відомстві заявили, що під час конфлікту біля Керченської протоки на українських кораблях начебто розгорнули артилерійські установки, підняли їх на 45 градусів і направили у бік російських кораблів.