Полковник запасу ЗСУ, військовий експерт Петро Черник у зведенні для 24 Каналу розповів, що треба мислити мілітарно. Крім того, Сирський назвав 2 напрямки, де ворог зосередив найбільше сил.

Цікаво Герой України та керівник знакових операцій: біографія нового Головнокомандувача ЗСУ Сирського

Мілітарне мислення

Черник зазначив, що треба мислити мілітарними категоріями. Наше військо насичене величезною кількістю колишніх цивільних людей, які не мали відповідної фахової підготовки. Треба підіймати рівень професіоналізації та готовності до бою.

Дуже добре, що нарешті ухвалений правильний мобілізаційний закон, який нарешті прописав підготовку всіх дорослих чоловіків у віці з 18 років. Ефект зміни ж самого бойовища залежить лише від майстерного застосування зброї і її наявності,
– зауважив полковник запасу ЗСУ.

Найголовніша зброя

За його словами, найголовнішою зброєю для України зараз буде авіація в достатній кількості та далекобійні ракети у великій кількості. Україні треба руйнувати ворожу логістику. Солдати виграють битви, а війни виграє логістика.

"Далекобійні безпілотники, котрі завдають іміджевих ударів, як-от знищення Су-57, РЛС "Воронеж-М" – це дуже добре. Знищення пускових установок С-300 і С-400, але насправді в першу чергу треба винищувати залізницю. І по-справжньому треба душити Росію в частині санкцій", – наголоси військовий експерт.

Які ще теми аналізував Черник

  • Україні треба не менше тисячі ракет. Тільки тоді буде справжній ефект. Росіяни вже навчились правильно будувати логістику залізницею, щоб за 100 кілометрів від кордону перекладати все у вантажівки. Потому автопотяги їдуть у зону окупацію, і вполювати їх складно.
  • Щодо саміту миру у Швейцарії, Черник підкреслив, що це пошук виходу з активної фази бойових дій. Однак це не означає, що війна завершиться. Війна завершиться тоді, коли московський Карфаген повністю буде зруйнований, але це питання ще кількох десятиліть.
  • Україна отримає нові батареї Patriot від США та Німеччини. Черник сказав, що вони будуть застосовані там, де це найбільш необхідно. Генштаб правильно розпорядиться цим серйозним підсиленням. Вони можуть або захищати міста, або працювати на фронті.