Саломе Зурабішвілі наголосила, що вето має юридичну силу та вже сьогодні буде передано до парламенту. Про це лідерка Грузії заявила на брифінгу.

Радимо прочитати Протести через закон про "іноагентів": як Грузія може стати новою Білоруссю і чим це загрожує

"Закон є перешкодою на нашому європейському шляху"

Сьогодні я наклала вето на російський закон, який суперечить нашій Конституції, європейським стандартам і, таким чином, є перешкодою на нашому європейському шляху,
– підкреслила Зурабішвілі.

Також додала, що це вето є цілком законним і вже 18 травня буде передано до парламенту.

"Цей закон має бути скасований", – наголосила президентка.

Коротко, що цьому передувало

  • 14 травня парламент Грузії остаточно прийняв закон "Про прозорість іноземного впливу". 84 депутати проголосували "за".
  • Парламентарі зробили це попри багатотисячні протести та критику міжнародних партнерів.
  • Єврокомісія і Верховний представник ЄС з питань закордонних справ та оборони Жозеп Боррель 15 травня офіційно закликали владу Грузії відмовитися від затвердження закону про "іноагентів". Наголосили, що остаточне ухвалення негативно вплине на європейські перспективи країни.
  • Також у Єврокомісії зазначили, що цей законопроєкт підриває громадянське суспільство й загрожує свободі ЗМІ.
  • "Ухвалення цього закону негативно впливає на прогрес Грузії на шляху до ЄС. Вибір подальшого шляху – в руках Грузії. Ми закликаємо грузинську владу відкликати закон", – йдеться в заяві.
  • Раніше Саломе Зурабішвілі пообіцяла, що накладе вето на цей законопроєкт. Однак, "Грузинська мрія" має достатньо голосів, аби подолати його.