Документ, ймовірно, ухвалять вже найближчими кулуарними тижнями. Про це в ефірі 24 каналу повідомив представник президента у КСУ Федір Веніславський.

Читайте також Не потрібно робити трагедію, – Веніславський про судову реформу

"Законопроєкт можуть ухвалити найближчими днями, найближчими кулуарними тижнями", – наголосив Веніславський.

Що означає документ

За його словами, документ унормує діяльність Конституційного Суду України, передбачить процедуру дострокового припинення повноважень суддів КСУ чіткіше.

Документ зробить так, щоб діяльність КСУ регламентувалася не внутрішнім документом, який затвердив сам КСУ, а законом, як це вимагає Конституція,
– пояснив Веніславський.

Відповідний законопроєкт, як відзначив народний депутат, потрібно ухвалити для того, щоб унеможливити маніпуляції положеннями, які дозволяли КСУ ухвалювати сумнівні рішення.

"Я б не сказав, що відбувається гальмування. Відбувається робочий процес, який, я думаю, найближчим часом завершать", – додав представник президента у КСУ.

Веніславський сказав, коли удосконалять КСУ: дивіться відео

Перезавантаження Конституційного Суду: коротко

  • Президент України Володимир Зеленський заявив, що законопроєкт про КСУ ухвалять вже найближчими тижнями.
  • За його словами, процес нібито гальмує лише Верховна Рада.
  • Раніше Зеленський скасував указ Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями КСУ. Водночас на їхні місця оголосив новий конкурс.
  • Відповідний законопроєкт про удосконалення роботи КСУ проголосували у першому читанні ще навесні, однак в цілому досі не ухвалили.