Уповноважений Верховної Ради із прав людини Дмитро Лубінець у етері телемарафону наголосив, що працівники ТЦК вони не можуть обмежувати права українців. Тож, якщо у допрацьованому законопроєкті про мобілізацію будуть пункти, як мобілізація людей із інвалідністю ІІІ групи та надання додаткових повноважень ТЦК, він буде знову проти ухвалення документа.

Дивіться також До 200 тисяч або позбавлення волі: які штрафи і покарання загрожують ухилянтам

Це пряме порушення Конституції

Водночас група, яка працює над законопроєктом, консультується з ним. Лубінець наголосив, що було надано категоричні заперечення щодо мобілізації громадян з інвалідністю III категорії. За його словами, це були готові врахувати.

Друге: я категорично проти надання додаткових повноважень територіальним центрам комплектування. Це військові підрозділи. Вони не мають права обмежувати права громадян України. Це якраз і є пряме порушення Конституції, про яке я казав,
– підкреслив омбудсмен.

За словами Лубінця, в Україні є інші органи, які можуть впроваджувати інструменти для людей, які відмовляються від проходження військової служби.

Чи буде в новому законопроєкті бронь від мобілізації за плату

  • У Верховній Раді обговорюють можливість бронювання чоловіків за певну плату. Нардеп Дмитро Наталуха пояснив, що наразі ця ідея перебуває на рівні концепції.
  • "Слуга народу" розповів, що зараз тестують певні гіпотези і припущення. Раніше ЗМІ писали, що депутати пропонують запровадити щомісячний платіж 20 тисяч, який гарантуватиме відстрочку від мобілізації для різних категорій працівників.
  • Автор ініціативи Дмитро Наталуха заявив, що у Верховній Раді розглядають гіпотезу бронювання працівників за гроші від мобілізації – на підприємстві до 50% військовозобов'язаних можуть претендувати на те, щоб бути заброньованим їхнім роботодавцем у випадку, якщо вони є критичними для свого бізнесу.