Голова словацького уряду записав відеозвернення вперше після того, як на нього скоїли замах. У своєму виступі Роберт Фіцо заявив, що не відчуває ненависть до свого нападника, а також розповів, коли планує повернутися до роботи.

Дивіться також Замах на Фіцо: чому одужання словацького прем'єра буде "надзвичайно довгим"

Фіцо висловився про замах на своє життя

Прем'єр зазначив, що його намагався вбити активіст словацької опозиції через розбіжність у політичних поглядах. Завдяки медикам вдалося запобігти найгіршому розвитку подій. Наразі, каже Фіцо, він продовжує лікуватися. Якщо все піде за планом, то до роботи чиновник повернеться вже наприкінці червня – початку липня 2024 року.

Також Фіцо заявив, що пробачає своєму кривднику.

Настав час для мене зробити перший крок. Це прощення. Я не відчуваю ненависті до того незнайомця, який стріляв у мене. Я не буду застосовувати щодо нього жодні юридичні дії. Також я не вимагаю відшкодування,
– наголосив політик.

Прем'єр підкреслив, що пробачає нападнику та дозволяє самому розібратися з тим, що він накоїв і навіщо.

Фіцо зазначив, що цей чоловік був лишень проявом тієї злісної політичної ненависті, яку опозиція неуспішно намагається розвивати у Словаччині. Чиновник сказав, що для нього було очевидним те, що опозиціонери та закордонні ЗМІ спробують применшити вагу замаху. Вони намагатимуться переконати світ, що нападник не пов'язаний з опозиційними силами, а шкода здоров'ю, завдана Фіцо, нібито незначна.

Фіцо прокоментував замах на себе: дивіться відео

Не минулося і без згадки про Україну

Фіцо сказав, що після нападу Росії на Україну, у нього загострилися стосунки з ЄС і НАТО, зокрема, після того, як Словаччина відмовилася постачати Києву будь-яку військову допомогу, окрім гуманітарної.

Також словак звинуватив НАТО та ЄС у роздмухуванні конфлікту в Україні. Він зазначив, що західні партнери нібито не сприймають інших поглядів на війну. За словами Фіцо, вони нібито хочуть її продовження за будь-яку ціну задля того, аби послабити Росію.

В якому стані перебуває Фіцо

Віцепрем'єр-міністр і міністр оборони Роберт Каліняк після засідання уряду розповів, що Роберт Фіцо лікуватиметься амбулаторно в лікарні Святого Міхала в Братиславі.

За словами Каліняка, більшість серйозних ускладнень залишилися позаду. Одужання може настати раніше, ніж очікували на початку.

Також міністр додав, що повернення Фіцо до роботи залежатиме від рішення лікарів і його суб'єктивного самопочуття.

Нагадаємо, що 15 травня на Роберта Фіцо скоїли замах після виїзного засідання уряду в місті Гандлова. Політика оперативно доправили до лікарні. Тривалий час він перебував у критичному стані.

Нападника затримали одразу на місці злочину. Ним виявився 71-річний письменник Юрій Цинтула, який міг бути пов'язаний із проросійською воєнізованою групою Slovenskí Branci.