Після замаху Фіцо доправили до лікарні, де провели кілька операцій. Наразі стан здоров'я прем'єра задовільний, але одужання буде досить тривалим.

До теми Зв'язки з мафією та скандальні заяви про війну: хто такий Роберт Фіцо і що говорив про Україну

У якому стані Фіцо

Роберт Фіцо зазнав вогнепальних поранень у живіт. Через кілька тижнів після замаху його заступник повідомив, що процес одужання не проходить швидко й буде "надзвичайно довгим".

Політик залишатиметься у лікарні ще тривалий час. Після проведення двох кількагодинних операцій в центральному місті Банська Бистриця, лікарі оцінили його стан як "задовільний".

Одужання прем'єр-міністра нарешті на правильному шляху. Це одужання буде надзвичайно довгим, оскільки його травми дуже серйозні... Зараз він приймає їжу,
– розповів віце-прем'єр-міністр Роберт Калиняк.

Раніше урядовий радник Ерік Калиняк, який був присутній під час стрілянини, сказав, що лише "міліметри" врятували Фіцо від смертельного поранення.

"Кулі влучили в тонкий кишківник так, що він був прострелений наскрізь п'ять разів, але лікарі творили дива", – додав Ерік Калиняк.

Замах на Фіцо: головне

  • Постріли пролунали у місті Гандлові, куди Фіцо прибув для виїзного засідання уряду. Хтось з натовпу звернувся до нього зі словами: "Роберте, йди-но сюди". Коли прем'єр підійшов у нього вистрілили. Політика гелікоптером доправили до найближчої лікарні у Банській Бистриці. Він перебував у свідомості.
  • Нападника затримали практично одразу. Ним виявився 71-річний Юрай Цинтула, який пояснив свій вчинок тим, що не згоден з політикою уряду. Слідчі перевіряють, чи не було у нього спільників, адже після нападу сторінка Цинтули у фейсбуці була видалена, а листування зникло.
  • Стан Фіцо був критичним, але його вдалося стабілізувати. Міністр оборони Словаччини говорив, що лікарі зробили дива. Втім поки прем'єра ще не можуть транспортувати до лікарні у Братиславі.