Зазначимо, що стрільця затримали одразу ж після того, як він скоїв напад. Чоловік намагався втекти, однак його впіймали правоохоронці та очевидці. Відомо, що йдеться про 71-річного письменника Юрая Цинтулу.

Дивіться також У словацького прем'єра Фіцо стріляли: у мережі оприлюднили момент нападу

Пояснення нападника

У мережі показали відео, на якому в підозрюваного в нападі Юрая Цинтули запитують про мотиви, через які він вирішив вистрілити в Роберта Фіцо. Словацький письменник заявив, що зробив це, бо не згоден із політикою уряду.

Коментар підозрюваного в нападі на прем'єра Словаччини: дивіться відео

Зазначимо, що Юрай Цинтула – відомий словацький письменник та один із засновників літературного клубу DÚHA. Проте окрім літературної діяльності він був активістом ліберальної партії Словаччини. Цікаво, що у своїй творчості він звертався до теми смерті: наприклад, писав, що він "підносив тост" за неї.

Водночас журналіст-розслідувач Саболч Паньї стверджує, що Юрай Цинтула міг бути пов'язаний із проросійською воєнізованою групою Slovenskí Branci. Журналісти писали, що організація співпрацювала зі словацьким відділенням "Нічних вовків", а її членів тренували колишні російські спецназівці. Це об'єднання закрили у 2022 році без повідомлення причин.

За інформацією ЗМІ, чоловік стріляв у Фіцо з короткоствольної кульової рушниці, якою письменник володів на законних підставах.

Що відомо про напад на Фіцо

  • Удень 15 травня в словацькій Гандлові невідомий вчинив замах на прем'єра країни Роберта Фіцо. За словами очевидців, хтось звернувся до політка з натовпу зі словами: "Роберте, йди-но сюди". Після того як прем'єр-міністр підійшов до людей, у нього вистрілили декілька разів.
  • Постріли пролунали перед будинком культури, де проходило засідання уряду. Репортер видання Denník N бачив, як охоронці підняли прем'єр-міністра із землі, перенесли в машину та відвезли до лікарні.
  • Зазначалося, що Фіцо отримав поранення живота, а також грудей та кінцівок. Фіцо терміново доправили до лікарні у Банській Бистриці. Таке рішення ухвалили, оскільки дорога до Братислави зайняла б занадто багато часу.
  • Представники прем'єра заявили, що політик перебуває у небезпечному для життя стані. Вони наголосили, що наступні години будуть вирішальні.
  • Як повідомив міністр праці та соціальних справ, стан прем'єра Словаччини серйозний, операція буде тривалою через пошкодження кількох органів. Лікарі не можуть зупинити кровотечу.