ЗМІ показали перші кадри, як Фіцо терміново вивозять із місця стрілянини. Словацьке видання Plus SK пише, що стан прем'єра вкрай важкий, інформує 24 Канал.

Дивіться також Стрілянина в Словаччині: нападник цілився саме в прем'єра Фіцо, його затримали, – ЗМІ

Особиста охорона підіймає пораненого прем'єра та затягує до машини. Попередньо, одна з куль потрапила політику в живіт. На кадрах видно, що натовп намагається утримати зловмисника.

Як Фіцо вивозили з місця стрілянини: дивіться відео

За словами свідків, які були на місці події, прем'єр підійшов до людей, які вітали його, і саме тоді пролунало кілька пострілів. Після цього очільник уряду впав на землю.

Деякі іноземні видання припускають, що Роберт Фіцо нібито отримав 2 – 3 постріли в живіт, груди та кінцівки. Його повезли на оперування в лікарню. Нападника затримано.

Що відомо про замах на Фіцо

  • На офіційній сторінці Роберта Фіцо відповіли щодо його стану. Там підтвердили, що було скоєно замах на вбивство. Голову уряду кілька разів поранено, він перебуває в критичному стані.
  • Зараз його транспортують гелікоптером до Банської Бистриці, оскільки до Братислави це займе занадто багато часу з огляду на потребу негайного втручання. Найближчі години стануть вирішальні.
  • Президент України Володимир Зеленський засудив замах на словацького прем'єра. За його словами, слід докласти всіх зусиль, щоб насильство не стало нормою в будь-якій країні, формі чи сфері. Лідер країни побажав якнайшвидшого одужання Фіцо та висловив солідарність із народом Словаччини.
  • Один з очевидців розказав, що людина, яка стріляла в голову уряду, ховалася у натовпі біля будівлі, де виступав Фіцо. Його одразу приборкали й затримали правоохоронці. Нападник намагався втекти, однак охорона прем'єра його схопила. Зловмисник перебуває у СІЗО.