Тільки так, на думку Кирила, можна пояснити дії Константинополя щодо створення Єдиної помісної православної церкви в Україні.

Дивіться також: Як жарти про Кирила та РПЦ привели росіянку у вигнання до України

Про це глава РПЦ заявив у Москві на зустрічі з учасниками фестивалю "Віра та слово".

Ставки є дуже великими, і замовлення на руйнування єдності нашої (Російської православної, – ред.) церкви – це замовлення, яке має глобальний вимір. Це не просто боротьба за юрисдикцію, це боротьба за руйнування єдиної потужної православної сили у світі. Коли ми говоримо 150 мільйонів, це дійсно так,
– цитує Кирила "Интерфакс".

Саму РПЦ її очільник чомусь вирішив порівняти з "островом свободи".

"Безсумнівно, комусь треба було завдати удар по цьому острову свободи. Чому я називаю православ'я островом свободи? Тому що ми вільні від глобального обдурення та панування чужих над нами думок", – фантазував російський патріарх.

Створення Єдиної помісної православної церкви в Україні він назвав трагедією, "яка виходить за межі політичного поля та має містичний вимір".

Він також розповів, як його у Москві відмовляли їхати на зустріч з Константинопольським патріархом саме в його стамбульській резиденції. Кирил згадав, що позицію щодо питання України під час зустрічі за Варфоломієм в Стамбулі 31 серпня йому було висловлено "досить різко та радикально".

15 жовтня Російська православна церква оголосила про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольською церквою.

В офіційній заяві РПЦ йдеться, що відповідне рішення було ухвалене "у зв'язку з посяганням Константинопольського Патріархату на канонічну територію Російської Православної Церкви" – 11 жовтня у Стамбулі Вселенський патріархат ухвалив рішення щодо надання автокефалії Єдиній помісній церкві в Україні.

Дивіться відео про історію православної церкви:

хроніка подій