Таку думку 24 каналу висловив політичний експерт Валерій Димов.

Читайте також: Розкольник православ’я: що буде з РПЦ після від’єднання від Вселенського патріархату?

За словами політолога, московський патріарх Кирило, який поїхав до Мінська для проведення "об’єднавчого" синоду, лише підкреслив, що РПЦ – розкольник православ’я.

"Білоруський екзархат насправді російський. Але своєю поведінкою Кирило розчарував білоруських вірян. Російський патріарх відмовився від хліба з сіллю і спілкування з білоруськими прихожанами. Кремлю і Кирилу зараз взагалі не до хліба і солі", – зазначив Димов.

За його словами, рішення про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом РПЦ ухвалила, не дотримуючись жодних канонічних правил.

Реакція РПЦ на Томос показала, що вона є розкольницькою церквою. Путін через надання Україні Томосу навіть зібрав Радбез, що підтверджує, що православ’я – частина російської державної політики. Але цей наріжний камінь російської ідентичності вибитий з-під ніг, –
зауважив Димов.

На переконання фахівця, Росія робитиме все, щоб дискредитувати надання Українській православній церкві автокефалії.

Кремль піде на все, аби далі грати на розкол України і продовжуватимуть війну проти нас. Головне, щоб наші силовики були готовими. Не виключено, що митрополиту УПЦ МП Онуфрію чи іншим відверто промосковським священикам в Україні "раптом" стане зле. Не хотілося б, щоб традиція російської влади підривати будинки на Каширському шосе була застосована у нас відносно храмів московського патріарху,
– говорить Валерій Димов.

Власне, наголошує експерт, прес-секретар Путіна Пєсков і міністр закордонних справ РФ Лавров уже заявили, що Росія піде на все, щоб "захистити російських православних в Україні". Це, говорить Димов, знову показує, що УПЦ МП не має нічого українського. Суто російська церква.

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з патріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнання їх канонічними.

Російська православна церква прийняла рішення про повне припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом. Як заявив журналістам за підсумками засідання синоду керівник відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ митрополит Іларіон, Синод РПЦ "визнав неможливим подальше євхаристійне спілкування з Константинополем". Слідом за Російською та Білоруською православними церквами рішення про розрив із Константинополем ухвалила й Душанбинська православна церква, яка власне і є частиною РПЦ.

Що таке припинення євхаристійного спілкування?Це рішення означає, що віряни РПЦ не можуть причащатися в храмах Константинопольського патріархату, а священики та ієрархи не зможуть здійснювати спільних богослужінь. Такий крок є найвищою мірою інституційних церковних санкцій.