Аркадій Волож – засновник і співвласник пошукової системи Яндекс. Він один з тих десятків російських бізнесменів, що вже мають європейський паспорт – він громадянин Мальти. Чиновник зробив громадянство на острові і для родини, адже "оптом дешевше".

Читайте також: Російський олігарх подав до суду на екс-керівника передвиборчої компанії Трампа

Мальта – єдина держава, яка продає своє громадянство за інвестиції. Паспорт громадянина цієї країни коштує від 250 тисяч євро. Лише нещодавно опублікували перелік нових громадян цієї країни, і серед них впадає в око велика кількість російських прізвищ.

Бізнесмени люди, як правило, дуже прагматичні, чудово розуміють що відбувається насправді, їх не ввести в оману, як більшість населення, вони розуміють, що режим санкційний діє, що він погіршує умови ведення бізнесу,
– зауважив політичний експерт "Майдану закордонних справ" Олег Бєлоколос.

Перестрахувалися також: власник однієї з інвестиційно-девелоперських компаній Борис Мінц з родиною, повні тезки членів сім'ї Олександра Несиса. Мальтійцями також стали тезки найбільшого виробника горілки в Росії Олександра Мечетіна, одного з найбільших російських землевласників Ігоря Худокормова і Олексія Марея – головного управляючого директора і заступника голови правління "Альфа-банку".

Високопосадовці переживають не дарма, впевнений економіст Юрій Буздуган. Адже насправді ВВП в країні сусідці падає вже кілька років.

"Це відразу позначилося на російському бізнесі. Він почав згортатися. А головне – російські бізнесмени почали тікати з Росії, бо "треба десь пересидіти", – поділився економіст Юрій Буздуган.

Читайте також: Як відкрити бізнес у "ДНР": блогер здивував курйозними умовами

Та не всі експерти одностайні. Деякі впевнені, навіть про купівлю громадянства бізнесмени давно домовились з Кремлем. А отже, жодних проблем у них не буде.

Це ж не хлопчиська якісь. Таке рішення не спонтанне. Отже, або вони серйозно вважають, що в Росії їм робити нічого, або вони вчасно довели до відома російську владу. Поінформували та отримали дозвіл,
– наголосив російський політолог Леонід Радзиховський.

З моменту опублікування списку нових громадян Мальти жодної реакції від російської влади на подвійне громадянство топ-бізнесменів не було. До того ж в Росії мати другий паспорт цілком законно.