Рада ЄС також на рік наклала санкції до низки осіб, які пов'язані з "ІДІЛ" та "Аль-Каїдою". Зазначили, що до санкційного списку потрапили 6 осіб.

До теми ЄС – проти Лукашенка: глави МЗС погодили новий пакет білоруських санкцій

До обмежень входить заборона на подорожі до ЄС та замороження активів. Крім того, установам або людям, які перебувають у Європі заборонили передавати підсанкційним особам будь-які економічні ресурси.

Санкції запровадили ще 2016 року

Чинний режим дозволяє Євросоюзу вводити обмеження осіб, які причетні до терористичних актів, вербування людей для участі в "ІДІЛ", "Аль-Каїді". Такі дії є доповненням до санкцій від Ради безпеки ООН.

У 2020 році ЄС продовжив дію обмежень проти "ІДІЛ" та "Аль-Каїди", які запровадили у 2016 році. У рамках спільної закордонної та безпекової політики проти тероризму, до ЄС та ООН приєдналася Україна та ще 10 держав.

Дії "Аль-Каїди" та "ІДІЛ" Афганістані: що відомо

  • 3 вересня 2021 року терористи "Аль-Каїда" приєдналася до "Талібану".
  • Раніше таліби запевняли, що "Аль-Каїди" в Афганістані не буде, але до країни повернувся навіть помічник Усами бен Ладена.
  • У провінції Панджшер, куди прийшли представники "Аль-Каїди", 14 вересня таліби почали страчувати людей прямо на вулиці. Загинули щонайменше 20 осіб.
  • "ІДІЛ" вчиняє теракти в Афганістані. Зокрема, 15 жовтня в шиїтській мечеті "Імам Барге" Кандагару загинули приблизно 100 людей. Загалом у мечеті перебували майже 500 людей.
  • Також теракт, який влаштували бойовики "ІДІЛ", стався 8 жовтня і в мечеті міста Кундуз.