Відповідне рішення ухвалили під час 67-ї сесії Генеральної конференції МАГАТЕ 69 країн. Резолюцію було запропоновано Канадою, Фінляндією та Коста-Рікою.

Зверніть увагу "Парадокс": Україна постачала дизпаливо на окуповану Запорізьку АЕС

МАГАТЕ закликала Росію залишити Запорізьку АЕС

Так, вона закликає Росію до негайного виведення всього військового та іншого неуповноваженого персоналу із ЗАЕС та повернення станції під повний контроль компетентних органів України.

Ми вдячні нашим партнерам, кожній країні за голос на підтримку дотримання гарантій забезпечення ядерної та радіаційної безпеки. Прийняття України до Ради керуючих МАГАТЕ, а також cхвалення резолюції, яка закликає до повернення нашої ЗАЕС під контроль України - доказ того, що цивілізований світ – з нами,
– зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

Очільник Міненерго також подякував генеральному директору МАГАТЕ Рафаелю Гроссі за зусилля, які докладаються Агентством для врегулювання ситуації довкола окупованої ЗАЕС.

Ситуація на ЗАЕС сьогодні

  • Нещодавно Герман Галущенко розповів, що Україна купувала та возила дизельне паливо на окуповану Запорізьку атомну електростанцію. Загалом було доставлено близько 500 тонн дизеля.
  • Раніше МАГАТЕ нарешті визнала, що російські окупанти замінували Запорізьку АЕС. Крім того, в ООН помітили, що на захоплених територіях ворог катує українців до смерті.
  • До речі, на окупованій росіянами території Запорізької атомної електростанції залишаються міни. В МАГАТЕ також висловили занепокоєння через недостатню укомплектованість станції персоналом.