До таких висновків пришли в агентстві після чергових обходів ЗАЕС цього тижня. Про це мовиться у заяві генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Маріано Гроссі, передає 24 Канал.

Дивіться також Росія влаштувала чергову аварію на ЗАЕС, – у "Атеш" сказали, що енергоблок може зупинити роботу

МАГАТЕ помітило замінування

Протягом цього тижня фахівці МАГАТЕ продовжили обходи територією ЗАЕС. Вони відвідали головні щити управління енергоблоків номер 2, 5 та 6.

Під час обходу команда не помітила важкого озброєння, але підтвердила, що міни, про які повідомлялося раніше, залишилися на місці,
– мовиться у заяві.

Фахівці також зафіксували, що енергоблоки 2 і 5 залишаються у стані "холодної" зупинки. Тим часом енергоблок номер 6 – у стані "гарячої" зупинки. Команда МАГАТЕ також відвідала аварійні дизель-генератори енергоблоків номер 4 і 5 та провела обхід периметра Запорізької АЕС.

У МАГАТЕ також заявили про занепокоєння укомплектованістю персоналом станції. У заяві наголосили, що від початку "збройного конфлікту" ЗАЕС залишила значна кількість персоналу, серед яких – ліцензовані оператори з головних блочних щитів управління. Втім росіяни заспокоюють фахівців МАГАТЕ черговою маячнею, що буцімто "триває набір додаткового персоналу з російських атомних електростанцій". За словами пропагандистів, вони проходять навчання та ліцензування згідно з нормативними документами Росії.

Разом з тим, у МАГАТЕ стверджують, що рівень радіації на Запорізькій АЕС залишається незмінним.

Ситуація на Запорізькій АЕС: останні новини

  • Експерти МАГАТЕ 9 вересня повідомили, що біля території Запорізької АЕС зросла кількість вибухів. За їхніми словами, це є можливою ознакою посилення військової активності в регіоні, яка також може становити потенційну загрозу ядерній безпеці на атомній станції.
  • Співробітники місії МАГАТЕ 31 серпня здійснили ротацію на Запорізькій АЕС. Аби співробітникам агентства нічого не загрожувало, ЗСУ довелося знешкодити 5 протипіхотних мін, які встановили росіяни.
  • Представники МАГАТЕ 22 серпня чули вибухи та стрілянину біля ЗАЕС. За їхніми спостереженнями, протягом тижня щонайменше протягом 4 днів лунали вибухи.