Український лідер стверджує, що Росія може піти на такий крок щодо АЕС на Запоріжжі, оскільки це буде інструментом впливу на Захід. Очевидно, Кремль прагнутиме того, аби змусити Київ через світових лідерів після ядерного теракту скласти зброю. Єдиною умовою, яка може цьому запобігти, є інтенсифікація постачання озброєння для України.

Дивіться також НАТО дасть бій і він буде в повітрі: як найбільші в історії навчання шокують Росію та Китай

Росія спроможна на все

Не варто забувати, що не так давно ворог уже здійснив теракт, що спричинив техногенну катастрофу. Власне, підірвав Каховську гідроелектростанцію – внаслідок цього десятки населених пунктів опинились під водою.

Росія хоче підірвати (Запорізьку – 24 Канал) АЕС. Тому що, так само як і з (Каховською – 24 Канал) дамбою, вони не зацікавлені в безпеці в Україні. Їм постійно потрібна дестабілізація тут, і вони хочуть, щоб світ тиснув на Україну для потрібного їм варіанту припинення цього конфлікту,
– заявив Зеленський.

Окрім того, глава нашої держави констатував, що постачання озброєння від західних країн затягується – до того ж техніка передається невеликими партіями. За словами Зеленського, якщо світ прагне перемоги України, то така ситуація повинна змінитися.

Якщо нам масово передадуть військове обладнання, яке зараз знаходиться на балансі у наших партнерів, ми швидше переможемо,
– наголосив президент.

МАГАТЕ "не дрімає"

  • Слід сказати, що цими днями гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі відвідував Запорізьку АЕС, що поки королюють росіяни.
  • Опісля він описав ситуацію, яка відбувається на території станції, та зазначив, що, попри спустошення Каховського водосховища, води цілком вистачає для охолодження реакторів ЗАЕС.
  • Додамо, що представники МАГАТЕ проводять регулярний моніторинг ситуації на цій атомній станції. Однак, за словами експертки з ядерної безпеки Ольги Кошарної, в їхній роботі поки не так багато сенсу.