Про це 24 Каналу заявила незалежний експерт з ядерної енергетики та ядерної безпеки Ольга Кошарна. За її словами, росіяни не збираються дотримуватись принципів поводження на ядерних об’єктах.

Дивіться також Ще один небезпечний об’єкт: яку потенційну загрозу має Запорізька ТЕС в окупованому Енергодарі

Місія МАГАТЕ обмежена у своїй діяльності

МАГАТЕ досі не спромоглось ухвалити резолюцію про демілітаризацію та деокупацію території Запорізької АЕС. На території станції досі залишаються російські військові, які розміщують зброю навіть у реакторних відділеннях.

"МАГАТЕ зробило дві доповіді за підсумками року окупації ЗАЕС і на цьому їхня діяльність закінчилась. Росіяни можуть використати місію МАГАТЕ, як живий щит під час відходу з атомної станції. Користі від їхнього перебування на станції більше немає. Крім цього, це заважає нашому контрнаступу", – зазначила Кошарна.

Ольга Кошарна розповіла головні ризики для Запорізької АЕС на цьому етапі війни: дивитись відео

Росіяни забороняють вільно пересуватись персоналу та місії МАГАТЕ, а також спілкуватись з українським персоналом на станції. Кошарна не бачить сенсу в цих місіях надалі. Вони не можуть приймати технічні рішення й у них немає доступу до більшості приміщень.

Ситуація на Запорізькій АЕС: головне

  • Після того, як російські військові зруйнували Каховську ГЕС, це спричинило певні ризики для подальшої експлуатації Запорізької АЕС, яка використовувала Каховське водосховище для охолодження.
  • Після російського теракту станцію вирішив відвідати директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі. Його візит почався 15 червня та покликаний дізнатись про стан ЗАЕС після руйнації Каховської ГЕС.
  • Зазначимо, що кілька тижнів тому Росія зупинила автоматичну передачу Україні даних про рівень радіації на Запорізькій АЕС з датчиків.