Таку думку сайту "24" висловив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

За словами експерта, значну роль на виборах в Росії, звичайно, гратиме адміністративний ресурс. Зокрема, нагадує Кошель, на попередніх виборах явка в Чечні була 99,7%, а за Путіна проголосувало 99% виборців. Такий фарс, зауважує він, може собі дозволити лише КНДР.

Більше про особливості переобрання Путіна в матеріалі: Вибори Путіна: про сценарії і наслідки "перемоги" російського "легітимного"

Але наразі головна проблема для Путіна – явка виборців. Як розповідає голова Комітету виборців України Олексій Кошель, грудневі дані найавторитетнішої російської соціологічної компанії "Левада-Центр" свідчать, що явка росіян може становити 52-54%.

Це вкрай низький показник явки на виборах у Росії, практично бойкот. І це питання суспільної легітимності Путіна, повільного краху путінської машини,
– зауважує Кощель.

Як розповідає голова КВУ, зараз вся адмінвертикаль у Росії займається питанням підвищення явки на виборах. Як у кращих радянських традиціях, відновили навіть поквартирний обхід. Мільйони членів комісій у супроводі правоохоронців, лікарів і вчителів агітують прийти на вибори. Плюс надзвичайно жорстка пресингова інформаційна кампанія. Тому, вважає експерт, Кремль явку до потрібних 70% підвищить.

Читайте також: Вибори президента в Росії: все, що потрібно знати про політичну подію

Хоча, якщо цього не вдасться, Олексій Кошель не виключає сценарію Каширського шосе, для якого, вважає він, є передумови. Не треба забувати, що Путін прийшов до влади через теракти. Через кров людей його команда підвищувала його рейтинги.

"Ризики сценарію Каширського шосе є. Такий сценарій готується давно. В росЗМІ в рази за останнє півріччя зросли повідомлення про теракти. Замінований кортеж Путіна в Санкт-Петербурзі, псевдозамінування всіх центральних вокзалів Москви і аеропортів. Це відбувається в державі, де формується культ сили і спецслужб. Нонсенс. З одного боку, культ спецслужб, з іншого, розгортання тероризму. Але сценарій Каширського шосе може бути застосований і в Криму, і на окупованих територіях Донбасу", – вважає Олексій Кошель.

Нагадаємо, 18 березня в Росії відбудуться чергові вибори президента.

Що відомо про теракт на Каширському шосе в Москві? 13 вересня 1999 року в 5 годині ранку стався вибух у житловому будинку на Каширському шосе в Москві. Це стало мотивом для тоді ще прем’єра Путіна для агресивної антитерористичної кампанії, що різко збільшило його рейтинги напередодні виборів президента. На думку багатьох експертів і дослідників, теракти були навмисне організовані ФСБ.