Місяць тому Володимир Путін уперше заявив про намір балотуватися в президенти. Дільниці відкриються 18 березня, якраз на річницю анексії Криму. Фінал цього великого політичного театру під назвою "виборча кампанія в Росії" заздалегідь відомий.

"Ми бачимо багато гідних людей, але не бачимо конкурентів. Все-таки, на мою думку, поки не дозрів конкурент Путіна", – зазначив прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков.

Читайте також: Вибори президента Росії: розвідники США пояснили, чому Путіну варто побоюватися Собчак

Серед тих, хто "не дозрів" вже офіційно перебуває похресниця Путіна Ксенія Собчак. 26 грудня опозиціонерку офіційно зареєстрували кандидаткою в президенти. З-поміж усіх російських так званих "лібералів" Собчак поки що єдина заговорила про необхідність припинення гібридної війни в Україні.

Ми повинні припинити гібридну війну, яку зараз веде наша країна на Сході України. Ми наполягаємо на негайному поверненні на Батьківщину російських військовослужбовців, в будь-якому статусі присутніх зараз на території України і Сирії,
– заявила журналістка, кандидат у президенти Росії Ксенія Собчак.

Так само вона єдина у своїй передвиборчій програмі, визнає: Крим – український. Щоправда, проблему окупованого півострова пропонує вирішити новим референдумом.

Але найпопулярніший опозиціонер Росії – Олексій Навальний. Та стати конкурентом Володимиру Путіну у 2018 році йому не судилося. Російський центр виборчком відмовився реєструвати його кандидатом. Причина – судимість. Тепер політик закликає росіян бойкотувати вибори.

Читайте також: З цього режиму Путін вийде лише ногами вперед, – російський політолог Орешкін

А ось без кого неможливо уявити російські президентські вибори, так це без 71-річного Володимира Жиріновського. Свою кандидатуру він висуває вшосте.

Головна інтрига вистави "Вибори-2018" – новачок-кандидат від комуністів Павло Грудінін. Директор підмосковного радгоспу імені Леніна. Його деякі російські експерти називають найбільш небезпечним спаринг-партнером Путіна у кампанії.

Він – людина, яка сподобається більшості населення. Він займе друге, без жодного сумніву. Але, в будь-якому разі, серйозно боротися за владу він не буде, бо це смертельно-небезпечно,
– прокоментував президентські вибори публіцист Леонід Радзиховський.

65-річний Володимир Путін керує Росією 17 років. Четвертий президентський термін зробить його правління рекордним по тривалості в постсталінські часи. Та й цей термін російські політологи не беруться називати останнім.

Читайте також: "Це нереально": на вибори президента Росії не запросять спостерігачів з України

ФСБшно-поліцейська держава, щедрі на нафтодолари 2000 роки, потужна пропагандистська машина і обов'язкова маленька переможна війна перед виборами – ось в чому полягає феномен популярності і політичного довголіття Путіна. Саме війна напередодні президентської кампанії щоразу додає чинному очільнику Кремля популярності серед виборців, бо відволікає увагу росіян від справжніх проблем у країні.