Корабель був потоплений внаслідок ракетного удару по Севастополю в ніч на 19 травня. Російський флот отримав "Циклон" влітку 2023 року.

Читайте також Унікальне рішення: наскільки ефективні морські дрони з РСЗВ

Затоплення корабля

Розслідувачі повідомили, що отримали фотографію з Севастополя, на якій видно щоглу, що стирчить з води. Порівнявши її з довідковими фотографіями, розслідувачі дійшли висновку, що вона належить саме "Циклону".

У матеріалі CIT не повідомляється, які пошкодження зазнав корабель і чи підлягає він відновленню.

21 травня український проєкт "КіберБорошно" виявив на супутникових знімках з порту рятувальний катер проєкту 23370, призначений для виконання підводно-технічних робіт,
– йдеться у матеріалі.

Російський флот очікувано про втрату корабля не повідомляв. Також невідомо, чи перебували на борту члени екіпажу та чи були серед них втрати.

Варто зазначити, що саме фото у CIT не опублікували з міркувань безпеки та зазначили, що в Криму ситуація для опозиційних активістів "особливо складна".

"Циклон" – малий ракетний корабель проєкту "Каракурт", один з найсучасніших у російському флоті. Кораблі проєкту озброєні крилатими ракетами "Калібр" та артилерійською установкою АК-176. На "Циклоні" було встановлено ракетно-гарматний зенітний комплекс "Панцир". Штатний екіпаж – 39 осіб.

ЗСУ ліквідували ще один ворожий корабель

  • У ніч на 19 травня вибухи лунали у тимчасово окупованому Севастополі, Джанкої, Євпаторії та Саках. Росіяни запевняли, що буцімто працювала ППО. У мережі писали про те, що у Севастополі в районі Інженерної бухти було три прильоти в одну точку. Підіймався стовп чорного диму.
  • Згодом Генштаб ЗСУ та ВМС повідомили, що вночі українські військові знищили російський морський тральник "Ковровець". Як саме це сталося – там не уточнили.
  • Таке судно спеціалізується на пошуку, виявленні та знищенні морських мін. Кораблю, який знищили, цьогоріч мало б виповнитися 50 років.