Хоч справи розглядали у двох різних так званих "судах" окупантів, усі четверо отримали однакові запобіжні заходи. Прихвосні росіян не зважали на прохання захисту залишити активістів під домашнім арештом.

Детально Повезли до ФСБ: в окупованому Криму затримали 4 кримських татар

Захист просив залишити чоловіків під домашнім арештом, посилаючись на позитивну характеристику затриманих та відсутність наміру до втечі,
– йдеться у повідомленні "Кримської солідарності".

Київський районний суд Сімферополя заарештував до 7 квітня Марлена Мустафаєва та Аметхана Абдулвапова. Їх утримуватимуть у СІЗО №1 Сімферополя. Ленінський районний суд Севастополя залишив під арештом Ансара Османова та Ернеста Сейтосманова до 6 квітня. На час слідства вони будуть у СІЗО.

Обшуки почали зрання, з адвокатами зв'язку не було

Родичі кримських татар, яких 9 лютого затримали російські силовики, розповіли, що обшуки почалися з 4 ранку. Їх позбавили мобільного зв'язку та можливості звернутися до адвокатів.

Дружина затриманого Ансара Османова Мер'єм стверджує, що російські силовики підкинули книжки під час ранкового обшуку.


Під час обшуків силовики "підкидали" речі / Фото "Кримської солідарності"

У "Кримській солідарності" повідомляють, що затримані Ансар Османов, Ернест Сейтосманов та Марлен Мустафаєв є активістами, котрі відвідували судові процеси у сфабрикованих Росією справах кримських мусульман.

Тим часом окупантська ФСБ стверджує, що затримані належали до руху "Хізб ут-Тахрір" та здійснювали "антиконституційну діяльність". Попри дозволеність цієї організації у світі, у Росії її вважають терористичною.

Свіжі обшуки у кримських татар: головне

  • У Криму вранці 9 лютого у будинках кримських татар російські силовики провели обшуки.
  • Після них були затримані Ансар Османов, Аметхан Абдулвапов, Марлен Мустафаєв, Ернест Сейтосманов.
  • Прокуратура Автономної Республіки Крим та Севастополя після затримань та обшуків російськими силовиками відкрила кримінальне провадження. Йдеться про статтю щодо порушення недоторканності житла.
  • Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джаппарова закликала Росію "забратися з Криму" і звільнити всіх громадян України, яких незаконно утримують.

Вас зацікавить відео на тему – Росія влаштувала етноцид на Донбасі