Російські окупанти продовжують масштабний наступ на Донбас. Ворог хоче будь-що прорвати оборону ЗСУ та вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей.

Читайте також У МЗС Франції підтвердили, що ЄС досягнув консенсусу щодо кандидатського статусу України

Ситуація на Луганщині

Президент Володимир Зеленський традиційно звернувся до українців на 118 день війни. З-поміж іншого він розповів про ситуацію на найгарячішій ділянці бойових дій.

За його словами, ситуація на фронті залишилася без суттєвих змін.

За допомогою тактичних рухів українська армія посилює захист в Луганській області. Там зараз дійсно найжорсткіше. Окупанти серйозно тиснуть, тиснуть також на Донецькому та Харківському напрямках,
– розповів президент.

Він додав, що росіяни здійснюють жорстокі та цинічні артилерійські обстріли мирних міст. Ці атаки не дадуть ворогу жодного результату, але окупанти глухі до будь-якої раціональності.

"Ворог просто руйнує. Просто вбиває. Показує таким чином своєму командуванню, що нібито не стоїть на місці", – сказав Зеленський.

Що стосується Півдня, то ЗСУ вдало захищають Миколаївщину, Запоріжжя, також вдається поступово звільняти Херсонщину. Також ведеться дуже активна робота над наданням Україні сучасної важкої зброї.

Війна Росії з Україною: останні події

  • Путін дуже сподівається на підтримку Білорусі у війні проти України. Білоруські війська проводять навчання біля кордонів з Україною, але йти в наступ не збираються. Білоруські військові не мають абсолютно ніякої мотивації воювати, а Лукашенко розуміє, що в разі нападу на Україну дуже швидко зазнає краху.
  • Наступ російських окупантів на Сєвєродонецьк продовжується. Ворогу завдяки великій кількості техніки та живої сили вдалося прорватися у Тошківку та закріпитися на зайнятих позиціях. Також ворог нещадно обстрілює Лисичанськ, застосовуючи усю можливу зброю. Наші герої тримають оборону, не дають росіянам прорватися далі та відрізати трасу Лисичанськ – Бахмут.

Дивіться відео звернення Володимира Зеленського до народу України