Це, найімовірніше, внутрішня ізраїльська історія, що торкається міжнародної політики. Питання в тому, чи це грає на користь чинного прем'єра Беньяміна Нетаньяху, чи проти нього. Про це 24 Каналу розповів кандидат політичних наук, експерт із Центральної та Східної Європи, оглядач ЗМІ Іван Преображенський.

До теми Зеленський пережив понад 12 спроб замаху, – Independent

Ізраїль намагається балансувати

За словами експерта, раніше Беннет та Нетаньяху були у складних взаєминах. Але не можна сказати, що вони були жорсткими політичними противниками.

"З одного боку, Нетаньяху каже про те, що Ізраїль розглядає можливість передачі зброї Україні, зокрема систем ППО. З іншого – ця заява балансує у протилежний бік", – акцентував Преображенський.

Наступ / Винищувачі будуть / Ізраїль дасть зброю: дивіться відео

Можна припустити, що таким чином Ізраїль намагається збалансувати свої зовнішньополітичні інтереси. Так, керівництво країни могло про щось домовитися між собою.

Немає резону серйозно в цьому розбиратися. Пізніше ми дізнаємося, що в реальності було, і чому ця заява раптом пролунала зараз,
– переконаний кандидат політичних наук.

Можна зрозуміти якісь міркування про переговори, це справді має важливе значення. Чи це відповідає дійсності – питання спірне. Вочевидь, навряд чи хтось з тих, хто згаданий, зокрема Путін, підтвердить, що щось подібне було.

Історія про те, чи буде диктатор "вбивати Зеленського" – це якась клоунада, чесно кажучи. Хочеться спитати, а Володимир Зеленський що сказав щодо Владіміра Путіна? Буде вбивати? Це не на рівні політичних перемовин,
– запевняє Преображенський.

Безумовно, Кремлю такі заяви вигідні, Ізраїль це чудово розуміє. Втім, варто зважати на те, що останнім часом стосунки Ізраїлю з Росією значно погіршилися. Це схоже на спробу збалансувати реальні дії з пустими заявами. Кремль дуже часто серйозно реагує на заяви.

"Ізраїль дає зрозуміти: "Ми перебуваємо під тиском США і змушені надавати озброєння. Ба більше, ви з іранцями вступили у союз, а нас це категорично не влаштовує і ми вам відверто про це сигналізуємо постачанням зброї. Водночас ми налаштовані до вас добре, ми все ще не проти з вами дружити", – відзначає експерт із Центральної та Східної Європи.

Країна може сказати – продовжує він, – що переговори ініціював Захід, Зеленський "непереговороздатний", адже не є самостійним. Це улюблена тема кремлівської пропаганди, яку можна легко розвинути.

Реакція ОП

  • На заяву Беннета відреагували у Зеленського. Радник глави ОП Михайло Подоляк зазначив, що виникають дивні інсайди ексів про "посередництво".
  • Путін нібито давав "гарантії не вбивати", а "Захід перервав перспективні переговори". Але все це фікція, підкреслив Подоляк.
  • "За російським вторгненням стоїть не "розширення НАТО", гарантії безпеки чи санкції, а бажання Росії знищити Україну та вбивати українців", – наголосив радник глави ОП.