Відповідного висновку дійшли в американському Інституті вивчення війни (ISW). Аналітики проаналізували заяви канцлера Німеччини Олафа Шольца та кремлівського диктатора Владіміра Путіна щодо ядерної зброї.

До речі Після перемоги України: Шольц поставив Путіну умову щодо контролю над озброєннями в Європі

Для чого Росія погрожує ядерною зброєю

Укладачі звіту нагадали заяву Шольца, який сказав, що ризик російської ядерної ескалації наразі низький. У повідомлення йдеться, що висловлювання Шольца частково підтверджує попередні оцінки ISW.

Німецький канцлер сказав, що "Росія перестала погрожувати застосуванням ядерної зброї", тому що міжнародна "червона лінія" сприяла "припиненню" російських загроз ядерної ескалації.

В ISW заявили, що завжди вважали, що російська ядерна ескалація в Україні є малоймовірною. Крім того, в інституті нагадали про заяву Путіна від 7 грудня, в якій той підтвердив офіційну позицію Росії щодо ядерної зброї, включаючи політику невикористання першою.

І заяви Шольца, і Путіна підтверджують попередню оцінку ISW про те, що хоча російські офіційні особи можуть брати участь у формах брязкання ядерною зброєю в рамках інформаційної операції, спрямованої на підрив підтримки України Заходом, російські офіційні особи не мають наміру фактично використовувати їх на полі бою,
– йдеться у повідомленні ISW.

Росія отримала попередження від НАТО

  • Кремлівські політики та пропагандисти неодноразово погрожували застосувати ядерну зброю в Україні, зокрема тактичну. У Кремлі лунали заяви про удар по Україні, якщо та атакує Крим. Та погрози Москви залишилися лише словами.
  • Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявляв про низькі ризики застосування Росією ядерної зброї в Україні. Водночас він сказав, що якщо країна-терористка таки наважиться "натиснути на червону кнопку", то наслідки будуть величезними.
  • Восени Росія розгорнула інформаційну кампанію проти України, в рамках якої звинувачувала нашу країну в підготовці до застосування так званої "брудної бомби". Проте заяви Кремля традиційно не були підкріплені фактами.
  • У Держдепі США заявили, що Росія уникає перемовин із Вашингтоном щодо контролю за ядерною зброєю.