Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону зауважив, що при великій інтенсивності ведення протиповітряного бою складно точно до одної одиниці підраховувати результати. Тому, у командуванні подають інформацію у контексті "близько", "понад".

Увага Росія вже сьогодні може завдати нового масованого удару: у Повітряних силах назвали передумови

Втім, запевнив, що інформація достовірна.

Так, учора було збито понад 60 ракет, з понад 70 – це цифри, які вражають не лише український народ, а й західних партнерів,
– повідомив Юрій Ігнат.

100% результат: скільки цілей збили NASAMS і IRIS-T

Речник наголосив, що протиповітряна оборона в Україні працює ефективно, але її й надалі потрібно підсилювати сучасними системами ППО.

NASAMS і IRIS-T відпрацювали відмінно – збили всі повітряні цілі. Результат – 100%,
– зауважив Ігнат.

Нові системи допоможуть закрити українське небо

У Повітряних силах додали, що це єдиний можливий шлях для України – переходити на новий тип озброєння: "ефективний, сучасний, який буде відповідати вимогам та загрозам".

Речник зазначив, що однією з таких систем є Patriot, про яку наразі теж багато розмов. Оскільки її наявність значно допомогла б ЗСУ перехоплювати цілі на далекій відстані.

Чергова атака росіян: головне

  • 5 грудня російські окупанти здійснили черговий масований ракетний обстріл. Внаслідок атаки постраждали Київщина, Одещина, Вінничина та інші регіони.
  • За даними Повітряних Сил, Росія запустила: 38 крилатих ракет Х-101/Х-555, 22 крилаті ракети типу "Калібр", 3 крилаті ракети Х-22, 6 керованих авіаційних ракет Х-59, 1 Х-31П.
  • Завдяки тому, що ЗСУ вдалось збити понад 60 із понад 70 ракет, вдалось уникнути блекауту.