Нагадаємо, що у суботу, 8 червня, на території аеродрому "Ахтубінськ" в Астраханській області Росії уразили багатоцільовий російський винищувач Су-57. Це найсучасніший багатоцільовий винищувач Москви, здатний використовувати для ударів ракети Х-59 і Х-69.

Дивіться також Винищувач "недоп'ятого покоління": що відомо про уражений Су-57, яких Росія має близько десяти

В мережі оприлюднили начебто перші фото пошкодженого винищувача Су-57

У російському телеграм-каналі Gulagu.net з посиланням на власні джерела зазначали про пошкодження літака на військовому аеродромі в Ахтубінську. Там вказали, що цей "екземпляр" поки що не може виконувати бойові завдання та брати участь в атаках проти України. Також про ураження Су-57 говорили різні пропагандистські пабліки.

Крім цього, опублікували світлини, які розлетілися мережею.


Світлина російського Су-57, яку поширили в мережі / Фото з телеграм-каналу


Фото Су-57, яке опублікували в мережі / Фото з телеграм-каналу

Однак, під час моніторингу фото, яке опублікував ресурс Gulagu.netЮ виявилося, що світлина Су-57 швидше за все стара – аж 2012 року. До речі, судячи з розмальовки борту, це якийсь демонстраційний екземпляр, не кажучи вже про відсутні на ньому пошкодження та якісь плями після вибухів.


Дата публікації фото Су-57 / Скриншот з телеграм-каналу

У телеграм-каналі "Крымский ветер" зазначалося, що це фото також вже раніше використовувалося для ілюстрацій у різних публікаціях. Там прикріпили скриншот проросійського пабліка, на якому видно, що у 2023 році була створена публікація, а до неї прикріплене те ж фото винищувача.


Фото Су-57 у публікаціях 2023 року / Скриншот з телеграм-каналу

Ураження Су-57: основне

  • У Головному управлінні розвідки Міноборони повідомили, що в ніч на 8 червня на території аеродрому "Ахтубінськ" вдалося уразити ворожий багатоцільовий винищувач Су-57. Це підтверджують супутникові знімки, які з'явилися в мережі.
  • Зокрема, на них видно, що 7 червня Су-57 стоїть цілий, а вже 8 біля нього з'явились вирви від вибуху та характерні плями пожежі, що виникла внаслідок вогневого ураження.
  • Зауважимо, що інцидент трапився за 589 кілометрів від лінії бойового зіткнення. Де на карті розташований аеродром "Ахтубінськ", де уразили Су-57, дивіться в матеріалі 24 Каналу.