За підсумками десятого засідання Контактної групи з питань оборони України, яке відбулось 15 березня, міністерка оборони Канади Аніта Ананд оголосила про новий пакет допомоги для ЗСУ. Про це пише 24 Канал.

Дивіться також Швеція передасть танки Leopard, Норвегія – ППО NASAMS, – Пентагон про підсумки "Рамштайну 10"

Що увійде в новий пакет допомоги від Канади

  • Канада надасть Україні близько 8 000 боєприпасів калібру 155 мм,
  • 12 зенітних ракет із запасів канадських Збройних сил для підтримки систем ППО,
  • Понад 1 800 навчальних боєприпасів для 105-мм танків для підтримки передання Данією, Німеччиною й Нідерландами танків Leopard 1.

Крім того, Аніта Ананд повідомила, що Канада розпочала постачання додаткових основних бойових танків Leopard 2, про які було оголошено наприкінці лютого. Загалом Канада пообіцяла надати Україні 8 основних бойових танків Leopard 2.

Очікується, що всі 8 основних бойових танків Leopard 2, а також раніше анонсована броньована ремонтно-евакуаційна машина, допоміжне обладнання та боєприпаси, передані Канадою, прибудуть в Україну найближчими тижнями,
– сказала вона.

Іспанія передасть Україні ще 4 танки Leopard 2

Натомість міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес підтвердила, що Україна отримає ще 4 танки Leopard 2 на додачу до 6 обіцяних.

За її словами, перші 6 танків будуть поставлені Україні в "найближчому майбутньому". Поки що вони все ще перебувають на ремонті.

Також міністерка оголосила про постачання нової партії бронетранспортерів TOA M113 – так званих броньованих гусеничних транспортних засобів, які спеціалізуються на перевезенні бойових підрозділів.