Про це на брифінгу заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі. Він зазначив, що у Білого дому вже немає грошей для нової військової підтримки України, передає 24 Канал.

До теми Коли США можуть проголосувати за допомогу Україні: Кулеба розставив крапки над "і"

Білий дім поки не зможе надсилати зброю Україні

Кірбі зауважив, що Білий дім надав Україні останній пакет безпекової допомоги, на який у них були кошти, перед Новим роком. Він наголосив, що тепер Адміністрація президента США повинна отримати підтримку Конгресу, щоб змогти продовжувати надавати допомогу нашій державі.

Координатор зі стратегічних комунікацій сказав, що президент США Джо Байден підписав останній пакет допомоги у сфері безпеки, на який були кошти згідно з його повноваженнями.

Це все. Нам потрібно, щоб ухвалили додатковий (пакет – 24 Канал), щоб ми могли надати Україні додаткову безпекову допомогу,
– підкреслив Кірбі.

Він також зазначив, що після цього, за відсутності додаткового фінансування, немає іншого "чарівного горщика", де можна було б знайти грошову підтримку для України.

Наостанок Кірбі розповів, що між оголошенням про постачання та доставленням зброї до України є певна затримка у "кілька днів або тижнів". Тому останній пакет має прийти в Україну найближчими тижнями.

Кулеба сказав, що робитиме Україна, якщо Захід не надаватиме зброю

  • Глава українського МЗС Дмитро Кулеба зазначив, що Україна не має "плану Б" на випадок, якщо Захід не надаватиме зброю Україні. Адже він впевнений у тому, що наші партнери не залишать Україну без допомоги.
  • Кулеба також зазначив, що наша держава боротиметься з усіма наявними у неї ресурсами. За його словами, наша держава вірить у "план А", працює над ним і його втілить.
  • Водночас він застеріг, що якщо "теоретично переможе Росія в Україні", то в такому випадку лідери інших держав зможуть захотіти повторити шлях країни-агресорки. А це вже вимагатиме від США "значно вищої ціни".