За словами президента, енергетична криза стала новим способом ведення війни. Про це Володимир Зеленський заявив у своєму відеозверненні.

Цікаво Ангельське терпіння закінчується, – Зеленський порадив олігархам не грати у "дефіцит вугілля"

Тарифи не зростатимуть

Президент Володимир Зеленський заявив, що енергетична криза стала глобальною проблемою не лише в україні, але й у світі.

Сьогодні ми бачимо як вона (енергетична криза – 24 канал) без пострілів, без вибухів, може ставати зброєю масового знищення. Важливо, що енергетична криза не в Україні – криза сьогодні у світі,
– заявив Зеленський.

Президент також підкреслив, що вартість газу в Європі цього року побила усі рекорди і майже досягла позначки 2 000 доларів за тисячу кубометрів. Однак в Україні вартість блакитного палива залишилася на рівні 290 доларів. Ситуацію в Україні президент назвав кращою, ніж в деяких країнах світу, тому закликав не панікувати.

Тарифи для населення в Україні залишилися на рівні 2020 року. Президент запевнив, що до кінця опалювального сезону вони не зростуть.

Опалювальний сезон в Україні: головне

  • Зростання цін на газ у Європі спричинила відмова Росії закуповувати додаткові транзитні потужності в України. У європейських сховищах через це суттєво знизилися запаси газу.
  • Низка областей України через брак палива оголосили надзвичайний стан в енергетиці. Однак прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що такі рішення були технічними, щоб швидше виконати умови меморандуму між "Нафтогазом", урядом та місцевим самоврядуванням.
  • 25 жовтня Кабінет Міністрів зобов'язав "Нафтогаз" знизити ціну на газ для населення та бюджетних установ.
  • У Міністерстві енергетики заявили, що Україна спокійно пройде опалювальний сезон.