Відомо, що це один із найпочесніших заходів у Вашингтоні. Олена Зеленська під час відмови наголосила своєму щільному графіку.

Читайте також Я не витримала довго, – перша леді Олена Зеленська розплакалась через фільм "Довга доба"

Зеленську планували посадити біля Навальної

Журналісти WP поспілкувалися з чиновниками, знайомими з планами заходу. Вони казали, що планувалося, щоб першу леді Джилл Байден посадили поруч із Оленою Зеленською та Юлією Навальною, вдовою так званого російського опозиціонера Олексія Навального, котрий у лютому помер у колонії.

У виданні поетично описують, що Зеленська та Навальна – дві жінки, кожна з яких символізує опір російському президенту Владіміру Путіну. І що їхня присутність під час виступу Байдена мала б стати потужним тлом.

Утім, присутність Навальної спричинила дискомфорт для українців. Воно й не дивно, адже Олексій Навальний, який буцімто боровся з режимом Путіна, сам наговорив чимало такого, що певною мірою повторювало наративи Кремля. І навіть той факт, що згодом він заговорив про визнання кордонів України 1991 року, не відбілив його репутацію в очах українців.

У той час як на Заході ми завжди думали про нього як про людину, яка хоробро і мужньо боролася проти Путіна, в Україні Навального вважають таким, що відповідає менталітету російського націоналізму та імперіалізму,
– сказала Аліна Полякова, президент Центру аналізу європейської політики, вашингтонського аналітичного центру.

Вона нагадала, що Навальний під час анексії Криму розглядав півострів як частину історичних земель Росії.

У Зеленської відреагували

Тим часом представник Білого дому зазначив, що рішення Олени Зеленської, ймовірно, пов'язане з "конфліктом у графіку". Тому він переадресував подальші питання до офісу Зеленської.

У її команді журналістам Суспільного підтвердили, що перша леді запрошення на виступ Джо Байдена отримала. Втім, вона не може бути присутньою на заході через "завчасно заплановані події" у своєму графіку.

До слова, чиновник зазначив, що розташування місць для сидіння – деталь, яку остаточно узгодять наприкінці процесу. Зауважимо, що Юлія Навальна від участі під час виступу Байдена теж відмовилася. Її прессекретар посилався на втому вдови Навального.