Відповідну інформацію президент сказав під час звернення пізно ввечері 19 травня. Зеленський пояснив, що доручив це питання міністру освіти.

Зауважте До навчання в умовах війни повернулися близько 3,5 мільйона учнів, – Шкарлет

Зеленський доручив спростити вступ абітурієнтам з окупованих територій

Володимир Зеленський звернувся до українських студентів та пояснив їм, що зараз час, коли ми маємо змогу побудувати таке майбутнє для України, якого справді хочемо – без застарілих та токсичних речей, які не мають стосунку до наших національних потреб і нашого характеру. Окрім того, президент пояснив, що обговорили й поточні питання.

По-перше, доручив міністру освіти підготувати такі зміни, які дадуть змогу абітурієнтам з усіх тимчасово окупованих територій вступати до українських вишів у спрощеному порядку,
– заявив президент.

Також мовилось про студентів з тимчасово окупованих територій, які навчаються на контрактній формі навчання. Міністр освіти має вирішити, як забезпечити їхнє навчання.

"Очевидно, що платити за контрактом на навчання у таких умовах вкрай складно. Держава має допомогти. Тож очікую від міністра, від уряду і, якщо потрібно, народних депутатів, відповідних рішень", – запевнив Зеленський.

Президент виступив перед студентами 25 вишів

Також Володимир Зеленський пояснив, що поспілкувалися зі студентами і про:

  • післявоєнну відбудову;
  • те, як гарантувати безпеку нашій державі на десятиліття вперед.

Володимир Зеленський пояснив, що під час спілкування були студенти з 25 українських університетів, зокрема з Києва, Білої Церкви, Маріуполя, Чернігова, Харкова, Одеси, Львова, Кривого Рогу, Донецька, Херсона, Івано-Франківська, Горлівки, Дніпра.

Додав, що, на жаль, не всі університети працюють у своїх містах. Та студенти та ректори впевнені – Україна переможе й відновить вільне життя на всій території.

Зауважте Якою буде вступна кампанія під час війни: у МОН відповіли на головні питання

Коротко про освіту в умовах війни

Дивіться відео – вечірнє звернення Зеленського за 19 травня: відео