За його словами, роль Польщі в наданні підтримки Україні є винятковою, і необхідно знайти рішення, оскільки подальше поглиблення кризи було б безвідповідальним. Зауважимо, що особистої зустрічі Дуди із Зеленським не було.

Дивіться також У Мінекономіки відреагували на заяву "Україна – потопельник" і скасування допомоги біженцям

Заради спільної, найважливішої мети – захисту Європи від агресивної експансіоністської політики Росії – розбіжності між Україною та Польщею мають бути вирішені якнайшвидше,
– заявив Науседа.

Обговорили спрощення процедури перевезення зерна

Литовський лідер заявив, що в цьому випадку йдеться не про безпеку окремих країн, а всього регіону і навіть континенту.

"Як показує історія, тільки спільними зусиллями, підтримуючи і допомагаючи один одному, ми можемо протистояти небезпеці зовнішніх загроз. Натомість суспільні розбіжності, незалежно від причин, не тільки підривають єдність, а й допомагають пропаганді противника", – сказав глава Литви.

Зазначають, що Науседа також обговорив із президентами спрощення процедур перевезення зерна через Польщу та збільшення транзиту через Литву, щоб таким чином знизити тиск.

Особистої зустрічі Зеленського і Дуди не було

Згодом прессекретар президента України Сергій Нікіфоров повідомив, що у Володимира Зеленського не було спільної зустрічі з Дудою і Науседою.

Видання LRT виправило текст своєї новини. Очевидно, Науседа бачився з обома президентами порізно, втім формальної двосторонньої зустрічі у нього із Зеленським теж не було.

Чому виник конфлікт між Україною та Польщею

  • Єврокомісія оголосила 15 вересня, що ЄС не продовжуватиме тимчасові обмеження щодо українського зерна. Після цього Польща, Угорщина та Словаччина заявили про рішення блокувати імпорт української агропродукції та припинили участь у Координаційній платформі, яка була створена під егідою Єврокомісії для розв'язання цього питання.
  • Конфлікт загострився після того, як Україна подала скаргу до Світової організації торгівлі (СОТ) з приводу цих заборон.
  • Сьогодні стало відомо, що Польща та Україна домовилися про те, аби спільно працювати над вирішення ситуації щодо експорту українського зерна. Міністр аграрної політики України Микола Сольський провів відповідну розмову з Робертом Телусом.