Глава держави наголосив, що вдячний адміністрації Джо Байдена за "надзвичайно важливий" внесок у зміцнення обороноспроможності армії України та збереження життів наших воїнів.

Читайте також США та інші члени НАТО повинні збільшити допомогу Україні у сфері безпеки, – Болтон

Важливі новини від наших американських партнерів. Пентагон затвердив другу частину безпекової допомоги Україні у 2021 році на 150 мільйонів доларів,
– зазначив президент.

Держдеп запросив допомогу для України

Наприкінці травня державний департамент Сполучених Штатів зробив запит на надання фінансової допомоги Україні у 2022 році. У відомстві просять виділити 255 мільйонів доларів, які направлять на:

  • посилення можливості нашої держави у протидії агресії з боку Росії;
  • прискорення процесу реформ у боротьбі з корупцією;
  • реформування інститутів, що необхідні для європейської інтеграції.

Що ще відомо про допомогу США

Частина коштів повинна сприяти:

  • покращенню ділового клімату і торгового потенціалу України;
  • зміцненню аграрного сектора нашої країни;
  • підтримці енергетичної безпеки за допомогою реформування компанії "Нафтогаз" і підвищенню її енергоефективності;
  • покращеню системи охорони здоров'я України.

Програми також будуть підтримувати зусилля з досягнення миру і примирення, включаючи роботу з окупованими територіями, зокрема через водопостачання й інфраструктуру та зміцнення участі громад.

Окрім цього, допомога США розглядає підтримку спеціальної моніторингової місії ОБСЄ для забезпечення безпеки кордону України за допомогою міжнародних спостерігачів та обладнання для спостереження.

У плані бюджету мовиться, що цей запит у разі його схвалення буде сприяти забезпеченню безпеки громадян США за рахунок посилення військової підтримки ключових союзників США і урядів країн-партнерів.