Відтак стійкість України – це превентивність до будь-якої великої світової трагедії. Про це розповів в інтерв'ю для латиноамериканських ЗМІ президент Володимир Зеленський.

Варте уваги Аби уникнути Третьої світової, – у Білому домі пояснили, чому підтримують Україну

Якщо не зупинити агресію Росії, може розпочатися нова світова війна

Лідер нашої держави зазначив, що у перші дні повномасштабної війни, яку розв'язав російський диктатор, Україна була сам на сам проти агресії супротивника. Лише з часом світ об'єднався і санкційно почав впливати на Росію.

Однак все це стало можливим саме завдяки мужності та стійкості українського народу, який сам без сучасного озброєння воював проти значно більшого противника. Противника, який 24 лютого раптово появився далеко за межами кордонів всередині України. Саме героїчна боротьба українців створила інформаційну хвилю на початку повномасштабної війни, яка об'єднала людей по всьому світу.

Але при цьому не можна сказати, що сьогоднішня війна проти агресії Росії – тільки війна України. Адже якщо її не зупинити, небезпечні спалахи воєнної агресії можуть появлятися у різних куточках світу. Будь-який колонізатор може захотіти повторити ідею Путіна щодо загарбання сусідніх територій у своїй риториці чи навіть діями.

З одного боку це один вибух, який, я вважаю, нашою стійкістю ми захищаємо. Неповторення, "ніколи знову" почало діяти і в нашому сучасному часі,
– підкреслив президент України.

З іншого боку є ненаситні загарбницькі амбіції самої Росії, яка не зупиниться на Україні, і яка піде далі, якщо наша держава впаде. У такому випадку уже НАТО доведеться воювати та захищатися від агресії держави-окупантки.

Я вважаю, це і є третя світова. Вона – така війна, як у нас. Гібридна: і інформаційна, і кібератаки, і масові поховання, і катування. … Ось така війна і третя світова може бути,
– зазначив Зеленський.

Спалах війни, який може проявитися на різних континентах, сьогодні зупиняють українці, а разом з нами й суспільства, які вплинули на лідерів своїх та інших держав. Тож сьогодні Україна є превентивною ситуацією, а стійкість нашого народу – превентивністю до будь-якої великої світової трагедії.

Інтерв'ю Володимира Зеленського для латиноамериканських ЗМІ: відео

Важко давати прогнози застосуванню ядерної зброї

Також Володимир Зеленський зазначив, що сьогодні важко давати прогнози щодо можливого використання Путіним ядерної зброї, назвавши це "прогнозом погоди". Однак він вважає, що такий розвиток подій є малоймовірним.

Щодо ядерної зброї я дійсно вважаю, що він дуже любить себе і любить своє життя, щоб так ризикувати. Але це прогноз погоди, тому складно сказати. Якщо ця людина повністю неадекватна, то це інше абсолютно. Але, тим не менш, все ж таки я думаю, що шансів у цього менше, ніж навпаки щодо використання,
– сказав президент України.

Також він зазначив, що Путін робить багато політичних кроків у намаганні щось постійно показувати. "Він більше похожий на фотомодель, а не на президента – постійно щось демонструє всьому світу і думає, що всім кайфово жити в якомусь залякуванні", – підсумував Володимир Зеленський.