Про свій приїзд у Швейцарію на Саміт миру український гарант повідомив у своєму телеграм-каналі ввечері, 14 червня.

Дивіться також Настав переламний момент у війні і військово, і дипломатично, – ОП

Зеленський прибув у Швейцарію на Саміт миру

Попереду два дні активної роботи з країнами з усіх куточків світу, із різними народами, які, проте, об'єднані спільною метою – наблизити справедливий і тривалий мир для України,
– йдеться у повідомленні президента.

За словами Зеленського, Саміт миру дасть змогу глобальній більшості зробити конкретні кроки у сферах, що важливі для кожного у світі: ядерна та продовольча безпека, повернення військовополонених і всіх депортованих осіб, зокрема депортованих українських дітей.

Так, президент зазначив, що у Саміті візьмуть участь близько 100 країн і міжнародних організацій. Український лідер висловив вдячність усім, хто вирішив долучитися та продемонструвати глобальне лідерство й відданість миру, міжнародному праву та Статуту ООН.

Як відповідальна світова більшість, разом ми маємо докласти всіх зусиль, щоб покласти край війнам, агресіям і колоніальній окупації та унеможливити їхнє повторення. Упевнений, що всі люди світу хочуть справедливого миру та поваги до кожної нації,
– підкреслив лідер України.

Володимир Зеленський підкреслив, що саме тому формат Саміту миру передбачає можливість для кожної нації продемонструвати своє лідерство в досягненні спільних цілей. За його словами, голос відповідальної світової більшості має змогу наблизити мир і відновити повну силу Статуту Організації Об'єднаних Націй.

Головне про Саміт миру

  • Саміт миру пройде 15 – 16 червня 2024 року у швейцарському місті Бюргеншток.
  • Ще 10 червня президентка Швейцарії Віола Амгерд заявила, що 90 країн та організацій підтвердили участь у Саміті миру. Загалом запрошень розіслали орієнтовно 160.
  • Зазначимо, що президент України Володимир Зеленський вже неодноразово наголошував, що Саміт миру стане платформою для діалогу щодо шляхів досягнення всеохопного, справедливого й тривалого миру для нашої країни згідно зі Статутом ООН та нормами міжнародного права.