Відповідні укази президент підписав 1 грудня. Укази №610, №612, №613, №614 опублікували на сайті Офісу Президента.

Читайте також Зеленський призначив двох суддів КСУ замість Тупицького і Касмініна

Зеленський призначив суддів, серед них є судді часів Майдану

Президент Володимир Зеленський підписав укази про призначення 28 суддів. У цьому указі – судді Майдану Андрій Ключник зі Святошинського райсуду Києва та Петро Заруба з Дарницького райсуду Києва,
– мовиться у повідомленні фундації DEJURE.

Зокрема там пригадали, що 2018 році Громадська рада доброчесності дійшла висновку, що Ключник та Заруба не відповідають критеріям доброчесності та професійної етики.

Зокрема відомо, що Ключник отримав негативний висновок тому, що у 2014 році ув'язнив активіста Революції Гідності Олександра Костура через його участь у протестах. Згодом:

  • тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції дійшла висновку, що рішення судді Ключника щодо Костура суперечило закону;
  • однак Вища кваліфкомісія суддів припинила дисциплінарне провадження через закінчення терміну притягнення до відповідальності.

Щодо судді Петра Заруби, то Громадська рада доброчесності також дійшла негативного висновку щодо нього. Все тому, що суддя позбавив водійських прав на три місяці представницю "Автомайдану". Рішення ухвалив нібито через порушення вимоги зупинитися на вимогу поліції.

Коротко про суддів Майдану

  • Під час Революції Гідності суди тодішня влада використовувала як інструмент залякування, переслідування активістів. Все для того, щоб перешкодити масовим протестам.
  • Зокрема відомо, що судді ухвалювали незаконні рішення.
  • Саме тому в лютому 2014 року ухвалили закон про амністію учасників Революції гідності. Тобто він передбачав звільнення від відповідальності за ймовірні злочини всіх учасників Євромайдану.