Український лідер зазначив, що "ніякої віри Путіну немає". Про це він заявив на пресконференції в Мадриді, інформує 24 Канал.

Дивіться також США братимуть участь у Саміті миру, але невідомо, на якому рівні, – Reuters

Що заявив президент України

За словами українського лідера, у межах нормандських переговорів та мінських угод було близько 200 раундів переговорів з росіянами.

"Результатів ніяких не було. Окуповані частини залишились в окупації", – сказав президент.

Зеленський зазначив, що Саміт миру дає можливість зустрітися та розпочати шлях до миру. За його словами, якщо ми цього не зробимо, ніхто цього не зробить, адже "ніхто як Україна не знає, що відбувається у нас в державі та ніхто не знає, що Путін приніс, які кризи і як з них виходити".

Ми завжди говорили – так, є наша формула, але це інавгураційний саміт. Ми відкриті до пропозицій представників тих чи інших держав. Будь ласка, але базуючись на тому, що вже є. Нічого не вигадувати. Це не фантазії, це реальність, в якій ми живемо,
– додав глава держави.

За словами Зеленського, у Саміті миру, який організовує Україна, вже зголосилися взяти участь 90 країн.

Зараз ми там не бачимо Росію, бо Росія все буде блокувати. Нам це зрозуміло – їй невигідний мир. Вона хоче зруйнувати Україну, знищити нас і піти далі,
– підкреслив президент України.

Він додав, що сідати за стіл переговорів з Росією не можна було щодо навіть зерна, бо Росія однаково буде брехати. Тому угоду укладали через Туреччину та ООН. Аналогічно хочуть зробити щодо миру: напрацювати позиції без Росії, а потім передати їх. Стосовно пропозицій інших країн президент додав, що Україна відкрита, якщо йдеться про справедливий мир.

Заяви Путіна про переговори

"Путін багато говорить нібито про перемовини, але різні народи вже мали справу із подібними диктаторами, які не брешуть тільки тоді, коли мовчать. Треба дивитися на реальні вчинки таких диктаторів", – заявив Зеленський.

За словами президента України, останні тижні наші військові захищаються від чергового наступу ворога, у зв'язку з чим Україна потребує активізації спільної роботи з партнерами заради більшої безпеки й відчутного примусу ворога до миру.

ЄС хоче провести мирний саміт щодо України за участю Росії восени: що про це відомо

  • Міністри закордонних справ ЄС обговорять імовірність проведення в Саудівській Аравії мирного саміту щодо України за участю країни-агресора Росії цієї осені.
  • Про це писало видання Bloomberg із посиланням на офіційних осіб ЄС.
  • За даними агентства, для Євросоюзу важливим питанням є те, як перейти від саміту миру у Швейцарії, який відбудеться наступного місяця, до зустрічі за участю Росії.