Під час свого вечірнього звернення глава держави наголосив, що герої потрібні Україні живими, повідомляє 24 канал. Наразі триває робота з порятунку наших мужніх бійців.

До теми Україна більше ніколи не буде жертвою, – Зеленський виступив перед студентами зі США

Президент прокоментував початок операції з порятунку оборонців Маріуполя

Зеленський зауважив, що відважні українські захисники вже 82 дні борються з російськими окупантами. Сьогодні був непростий день, однак він, як і всі інші, скерований саме на те, щоб вберегти Україну та українців.

Щодо ситуації в Маріуполі. Завдяки діям українських військових – Збройних Сил України, розвідки, перемовної групи, Міжнародного комітету Червоного Хреста та ООН, ми маємо надію, що вдасться зберегти життя наших хлопців,
– зазначив президент.

Він додав, що серед захисників Маріуполя є важкопоранені. Наразі їм надають допомогу.

"Хочу підкреслити: українські герої потрібні Україні живими. Це наш принцип. Думаю, що ці слова зрозуміє кожна адекватна людина", – наголосив глава держави.

Він підсумував, що операцію з порятунку оборонців Маріуполя розпочали українські військові, розвідники. Наразі продовжується робота, що повернути їх додому, однак вона потребує делікатності та часу.

Дивіться звернення Володимира Зеленського:

Зауважте Оборонці Маріуполя не дали Росії перекинути близько 20 000 військових на інші напрямки

Коротко про евакуацію важкопоранених захисників Маріуполя

  • Операція з порятунку заблокованих на території "Азовсталі" захисників розпочалася 16 травня.
  • 53 важкопоранених українських військових евакуювали до лікарні в окупованому Новоазовську.
  • Ще 211 наших бійців відвезли до Оленівки, яка також наразі перебуває на підконтрольній загарбникам території. Їх вивозили через гуманітарний коридор.
  • Захисників повернуть на підконтрольну ЗСУ територію через процедуру обміну.
  • У Генштабі розповіли, що утримуючи позиції на "Азовсталі", наші воїни не дозволили ворогам перекинути на інші напрямки угруповання чисельністю до 17 батальйонних тактичних груп. Вони налічують приблизно 20 тисяч окупантів.

Варто подивитися – Ганна Маляр про операцію з евакуації оборонців "Азовсталі": відео