Росіяни впродовж багатьох місяців перетворювали Бахмут на попелище. Від міста практично нічого не залишилося. На фоні цього ворог видав заяву про "взяття" населеного пункту на Донеччині. Журналісти перед зустріччю з Джо Байденом спитали Володимира Зеленського, чи підтверджує він цю інформацію.

Читайте також Пригожин знову заявив про завоювання Бахмута: в ISW пояснили, що на меті у "кухаря Путіна"

Ворог зрівняв з землею Бахмут

Ось пряма мова:

  • – Росіяни заявили, що взяли Бахмут, – запитав журналіст.
  • – Я думаю, що ні, – відповів Володимир Зеленський.

Як уточнив прессекретар глави держави Сергій Никифоров, таким чином Зеленський заперечив взяття Бахмута.

Я думаю, що ні. На сьогодні Бахмут лише в наших серцях,
– зазначив Зеленський.

Реакція Зеленського на "взяття" Бахмута: дивіться відео

Президент України додав, що це трагедія, адже "на цьому місці нічого немає". Цими словами він прагнув пояснити, на що ворог перетворив Бахмут, і чому було надзвичайно складно тримати оборону міста. Він додав, що у місті залишилася лише земля та трупи російських військових, які самі прийшли на нашу територію.

Зазначимо, що у ранковому зведенні Генштабу ЗСУ наголосили на тому, що бої за Бахмут не припиняються. У ньому також зауважили, що за минулу добу окупанти вели наступальні дії у напрямку Білої Гори. Але вони не принесли противнику результатів.

Що кажуть в ISW про Бахмут

Аналітики з Інституту з вивчення війни уважно слідкують за ситуацією. Вони вивчили заяву Пригожина про буцімто захоплення Бахмута 20 травня. В Інституті зазначили, що якщо вагнерівцям таки вдалося здобути там перемогу – ключове слово "якщо", – то вона суто символічна.

Як уже зазначив Зеленський, місто перетворили на згарище. І в такому випадку ще кілька кварталів Бахмута не будуть важливими ані з тактичної, ані з оперативної точки зору. А все тому, що населений пункт не може стати плацдармом для продовження наступальних операцій ворога. Та й вести оборону в ньому буде вкрай складно. Адже ЗСУ – титани, чого не скажеш про російських окупантів, які буквально закидали наших захисників трупами.

Водночас нагадаємо слова заступниці міністра оборони Ганни Маляр. За її словами, у Бахмуті точаться важкі бої. Вони локалізовані в районі "Літак" поблизу вже зруйнованого пам'ятника МіГ-17.