Олексій Данілов заявив про це вранці 6 червня. Саме о 6 ранку цього дня Оперативне командування "Південь" повідомило про підрив. Варто зазначити, що у Херсонській ОВА повідомили, що через 5 годин рівень води підніметься до критичного рівня.

Дивіться також Окупанти підірвали Каховську ГЕС, – ОК "Південь"

Що відомо про засідання РНБО

Президент України Володимир Зеленський у зв'язку з підривом дамби Каховського водосховища ухвалив рішення про проведення екстреного засідання РНБО України,
– повідомив Данілов.

Варто зазначити, що глава Херсонської ОВА Олександр Прокудін повідомив, що розпочалася евакуація мешканців небезпечних районів. Всі служби працюють. Він закликав місцевих мешканців:

  • зібрати документи та речі першої потреби;
  • чекати на автобуси евакуації.

Мешканців Лівого берега в ОВА закликали зробити все можливе, аби убезпечити себе, та негайно покинути небезпечну територію.

Важливо Рівень води підіймається: звідки евакуюють людей після підриву греблі Каховської ГЕС

На Дніпропетровщині вже провели нараду

В Кривому Розі Дніпропетровської області провели екстрену нараду щодо забезпечення міста водою після підриву ворогом Каховської ГЕС. У місті зазначили, що ситуація дуже складна.

Варто додати, що Каховська ГЕС регулювала стік Дніпра для живлення електроенергією, зрошення та водозабезпечення Півдня України та навігацію від Херсона до Запоріжжя.

Що робити в разі підриву Каховської ГЕС