Зеленський заявив, що провів "важливу розмову" з очільницею Єврокомісії. Зокрема, президент розповів, що обговорив з Урсулою фон дер Ляєн прогрес України у виконанні рекомендацій Єврокомісії для початку переговорів про вступ до ЄС.

Дивіться також Зеленський отримав звіт з рекомендацією почати переговори про вступ України в Євросоюз

Зеленський заявив, що Україна виконає рекомендації Єврокомісії

Зеленський зазначив, що запевнив фон дер Ляєн у тому, що Україна виконає всі рекомендації до засідання Європейської ради, включно з тими, що стосуються прав національних меншин і зміцнення антикорупційних інституцій.

В Офісі Президента повідомили, що Зеленський поінформував очільницю Єврокомісії про ухвалені в першому читанні законопроєкти, спрямовані на подальше посилення антикорупційної інфраструктури.

Також Зеленський закликав ЄС схвалити багаторічну програму допомоги Україні обсягом 50 мільярдів євро, яка, за його словами, "буде найкращим сигналом сталої підтримки України з боку Євросоюзу".

Рішення про початок переговорів щодо членства України в ЄС стане потужною мотивацією для українців, які майже два роки продовжують боротьбу за свою свободу та спільні демократичні цінності,
– наголосив глава держави.

Чому саміт Європейської ради важливий для України

  • У листопаді Урсула фон дер Ляєн повідомила, що Україна виконала 90% поставлених перед нею вимог для початку переговорів щодо вступу країни у Євросоюз. Президентка Єврокомісії повідомила, що рекомендувала Раді відкрити сесію щодо переговорів.
  • На саміті лідерів ЄС у грудні розглядатимуть рішення, чи починати переговори про вступ з Україною.
  • Перепоною на шляху до початку переговорів може стати Угорщина, яка погрожує заблокувати вступ України в ЄС. Напередодні саміту голова Європейської ради Шарль Мішель зустрівся у Будапешті з угорським лідером Віктором Орбаном.
  • Після зустріч прем'єр Угорщини заявив про "корисну" зустріч, однак більше деталей він не повідомив.