Український політик заявив в інтерв'ю колумністці американського видання The Philadelphia Inquire, що Владімір Путін однаково боїться Китаю, пише 24 Канал.

Дивіться також Двоє проти вітру: чому Путін вперше за 24 роки прибув у КНДР і яка прихована роль Китаю

Що сказав Зеленський про зустріч Путіна та Кім Чен Ина

Але, я думаю, у нього (Путіна – 24 Канал) безвихідь була. Тому що йому потрібно дві речі: передусім щось зробити політично. Тому що він побачив понад 100 країн Саміту миру… Він (Саміт – 24 Канал) змусив Путіна шукати союзників,
– пояснив Зеленський.

Український лідер пояснив, що російського диктатора до перемовин з Путіним змусила:

  • політична ізоляція,
  • у нього не вистачає артилерії. У Північної Кореї є декілька мільйонів артилерійських снарядів. Путіну просто потрібна ця артилерія.

Тобто він ризикує відносинами з Китаєм через те, що брак снарядів. І це гарний сигнал для наших воїнів – не все так добре на полі бою в Росії,
– заявив Зеленський.

Він додав, що запаси артилерійських снарядів у Північній Кореї орієнтовно становлять 5 мільйонів одиниць. А це менше, ніж Росія використовувала впродовж року.

Український президент пояснив, що це розуміння для всіх партнерів, мовляв, давайте не будемо говорити про довгу війну, бо в Путіна немає сил.

До речі, Путін та Кім Чен Ин підписали договір про "всеосяжне стратегічне партнерство". Він передбачає взаємну допомогу "в разі агресії проти одного з учасників".